Juncker pogratulował Putinowi

W swoim liście gratulacyjnym, szef Komisji Europejskiej wyraził nadzieję na odbudowę „ogólnoeuropejskiego ładu bezpieczeństwa”.

Jean-Claud Juncker opublikował swój list do Putina na Twitterze. „Zawsze argumentowałem, że pozytywne relacje między Unią Europejską w Federacją Rosyjską są kluczowe dla bezpieczeństwa naszego kontynentu. Naszym wspólnym celem powinna być odbudowa opartego na współpracy ogólnoeuropejskiego ładu bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że wykorzysta Pan swoją czwartą kadencję do dążenia do tego celu. Zawsze będzie miał Pan we mnie partnera w tym przedsięwzięciu” – napisał Juncker.

Wcześniej Putinowi pogratulował m.in prezydent Donald Trump.

Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy twierdzi, że gratulacji dla Władimira Putina od innych przywódców państw „nie było za wiele”, a sam prezydent najpewniej wstrzyma się z tym do czasu zaprzysiężenia rosyjskiego przywódcy.

W programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News, rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński skomentował informacje o tym, że Andrzej Duda nie pojawi się na uroczystości inauguracji tegorocznych mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji.

Łapiński tłumaczył, że nieobecność prezydenta Andrzeja Dudy na inauguracji Mundialu „to forma zasygnalizowania, że niekoniecznie wszystko w relacjach Rosji ze światem zewnętrznym jest ok”.

Kresy.pl / Twitter

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz