Ekspedientka, ukarana wcześniej grzywną w wysokości 100 złotych za nieobsłużenie w sklepie klientki bez maseczki, została w środę uniewinniona przez Sąd Rejonowy w Suwałkach.

Sąd Rejonowy w Suwałkach uniewinnił ekspedientkę, skazaną wcześniej w trybie nakazowym na grzywnę w wysokości 100 złotych, ponieważ odmówiła obsłużenia ekspedientki, która nie posiadała w sklepie maseczki ochronnej – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Są obciążył Skarb Państwa kosztami postępowania.

„Pani ekspedientka jest oczywiście niewinna, bo odpowiedzialności karnej podlega ten, kto zajmując się sprzedażą towaru, odmawia sprzedaży bez uzasadnionej przyczyny. Czy w tym przypadku pani zrobiła to bez uzasadnionej przyczyny? Nie. Sama wyjaśniła, że ma świadomość panującej pandemii i konieczności noszenia w sklepie maseczek ochronnych. Dodatkowo, o obowiązku noszenia maseczek w sklepie decydował kierownik, któremu pani podlega służbowo” – sąd uzasadnił wyrok.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Polscy naukowcy bliscy uzyskania szczepionki na koronawirusa

„Wyrok jest niesłuszny. Sprzedawczyni, według mojej oceny, dopuściła się wykroczenia. Z drugiej strony rozumiem ją, ponieważ ona, jako osoba, która, podejrzewam, swoją wiedzę zdobywa na podstawie wytycznych z mediów głównego nurtu, była przekonana, że ma prawo nie wpuścić osoby bez maski” – odniosła się do treści wyroku kobieta, która procesowała się z ekspedientką.

„Ja mogę się z tym zgodzić, że ta pani jest niewinna, ponieważ ta pani uległa koronapanice, która została wywołana przez media. Więc ja absolutnie nie zgodzę się na to, żeby mi ktoś zabronił swobodnego oddychania” – dodała.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Minister zdrowia: szczepionka na koronawirusa będzie dostępna wiosną. Koszt – około 2 euro

Wspomniana ekspedientka odmówiła w lipcu obsłużenia klientki, która nie posiadała w sklepie maseczki ochronnej. Klientka zgłosiła sprawę na policję, która wystosowała do sądu wniosek o ukaranie ekspedientki – w związku z podejrzeniem nieuzasadnionej odmowy sprzedaży towaru konsumentowi.

Bez przesłuchania ekspedientki, w trybie nakazowym, sąd ukarał ją wówczas grzywną w wysokości 100 złotych.

Kobieta odwołała się od decyzji sądu, w związku z czym w środę przeprowadzony został standardowy proces w opisywanej sprawie.

Zobacz także: Wstrzymano testy eksperymentalnej szczepionki na COVID-19. Powód – groźne skutki uboczne

pap / fakty.interia.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz