Wyrokiem 25 lat pozbawienia wolności zakończył się w Łodzi proces Gruzina Mamuki K., oskarżonego o brutalne zabójstwo 28-letniej Polki.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, Sąd Okręgowy w Łodzi skazał w czwartek 43-letniego obywatela Gruzji Mamukę K. na 25 lat pozbawienia wolności. Sąd uznał cudzoziemca winnym pobicia i zabójstwa łodzianki o imieniu Paulina. Mamuka K. będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie po odbyciu 20 lat kary. W jej poczet zaliczono czas, który skazany spędził od 1 listopada 2018 roku w areszcie tymczasowym.

Przewodnicząca składu sędziowskiego sędzia Maria Motylska-Kucharczyk ogłaszając wyrok mówiła, że sąd uznał Mamukę K. winnym m.in. wielokrotnego uderzania ofiary pięścią w twarz i głowę, co spowodowało u niej liczne obrażenia, a także winnym pozbawienia życia poprzez zadanie jej trzech ciosów nożem w okolice szyi, co spowodowało m.in. uszkodzenie tętnicy i zgon w wyniku wykrwawienia.

Proces Gruzina odbywał się z wyłączeniem jawności, ustne uzasadnienie wyroku też było niejawne. Pełnomocnik ofiary domagał się dożywocia dla oskarżonego.

Do zabójstwa doszło 20 października 2018 roku w jednym z mieszkań w Łodzi, wynajmowanym przebywającym w Polsce cudzoziemcom zza wschodniej granicy.

Według ustaleń prokuratury Mamuka K. uprzątnął miejsce zbrodni, a ciało ofiary zawinięte w folię i zapakowane do torby wywiózł wezwaną taksówką w pobliże Stawów Jana, gdzie porzucił je. Następnie wyjechał na Ukrainę, gdzie został zatrzymany, a następnie wydany Polsce.

Zaginięcie i morderstwo 28-letniej Pauliny w Łodzi było jednym z głośniejszych tematów jesienią 2018 roku w mediach. Kobieta po raz ostatni była widziana w sobotę 20 października 2018 roku około godziny 8:00 w towarzystwie nieznanego mężczyzny. Nieoficjalnie informowano, że wcześniej była widziana w gronie kilku Gruzinów. Według ustaleń prokuratury kobieta została zabita w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi, gdzie mieścił się hostel, w którym mieszkali imigranci zarobkowi z Gruzji. Jak ustalono, do morderstwa doszło w godzinach przedpołudniowych 20 października. Zwłoki znaleziono pięć dni później.

Kresy.pl / pap.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Kojoto
    Kojoto :

    Teraz polski podatnik będzie zapewniał zwyrodnialcowi 20 lat komfortowego życia. No i oczywiście niewykluczone, że jak go wypuszczą to zapewnią jakąś rentę, lub emeryturę…