W październiku w Japonii odnotowano 2153 samobójstw – tylko w tym miesiącu ponad sto więcej osób odebrało sobie życie niż zmarło w tym kraju z powodu koronawirusa od początku pandemii.

Japończycy zmagają się z problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym już od wielu lat. Jak alarmują eksperci, pandemia koronawirusa pogorszyła kondycję psychiczną mieszkańców tego azjatyckiego kraju.

CZYTAJ TAKŻE: Drastycznie spada liczba zabiegów w szpitalach

Przez ostatnie lata liczba samobójstw w Japonii delikatnie spadała, podobny trend dało zauważyć się także w czasie pierwszych miesięcy tego roku. Od lipca jednak radykalnie wzrosła liczba osób, które decydują się na odebranie sobie życia.

Japońska policja podaje, że w październiku w całym kraju doszło do 2153 samobójstw, co oznacza niemal 40 proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Od stycznia do października tego roku życie odebrało sobie ponad 17 200 osób, o 160 więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Najwięcej samobójstw jest popełnianych w Tokio.

Od początku pandemii z powodu koronawirusa zmarły 2042 osoby.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Onkologia w czasie pandemii: liczba niektórych świadczeń spadła o ponad 90 proc.

Jak zauważają eksperci, pandemia poważnie przyczyniła się do pogorszenia zdrowia psychicznego Japończyków.  Związane jest to m.in. z długotrwałym zamrożeniem życia społecznego, lokalnymi obostrzeniami, izolacją członków rodziny, bezrobociem oraz innym problemami finansowymi i społecznymi.

Rzecznik rządu podkreślił w mijającym tygodniu potrzebę konfrontacji z rzeczywistością. Poinformował, że powstała strona internetowa, która informuje o sposobach szukania pomocy, dostępne są m.in. infolinia oraz usługi online, w tym w mediach społecznościowych. Japońskie władze zwiększyły również fundusze, które przeznaczane są na zapobieganie samobójstwom.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz