Jak informuje izraelski portal Haaretz.com w zeszłym tygodniu czworo palestyńskich nastolatków wracało z wiejskiego placu zabaw w Quaddum. Dostrzegli izraelskich żołnierzy i usiłowali się przed nimi ukryć. Kiedy 14 – letni Mohammed Shatawi wstał na chwilę, został postrzelony w głowę. Chłopiec jest aktualnie w stanie wegetatywnym.

Chłopiec przebywa od tygodnia w uniwersyteckim szpitalu Ein Karem w Jerozolimie na oddziale intensywnej terapii. Lekarze walczą o jego życie. Jego głowa jest zabandażowana. Klatka piersiowa unosi się i opada w rytm sztucznego wentylatora. Jest podłączony do pulsometru, który stale monitoruje jego parametry życiowe. Muhammed jest w stanie wegetatywnym, odkąd w zeszłym tygodniu żołnierz Sił Obronnych Izraela postrzelił go w głowę.

Zobacz także: Izrael blokuje palestyński eksport przez Jordanię 

Ojciec chłopca jest w szpitalu już tydzień. Odczuwa samotność, ponieważ nikt inny z jego wioski – Quaddum (na zachód od Neblusa) nie posiada pozwolenia, które jest wymagane do przebywania na terenie placówki. Ojciec chłopca śpi na podłodze i stale modli się o życie syna.

Jak informuje portal, ojciec chłopca – 48 letni Mohand jest taksówkarzem. Do tej pory każdego dnia wstawał o 3 nad ranem i opuszczał swój dom w Qaddum, aby zawieźć lokalnych pracowników do punktu kontrolnego Eyal. Zapewnia utrzymanie czterem synom i dwóm córkom. Od tygodnia przebywa jednak w szpitalu.

Zobacz także: “To powolna śmierć”. Izrael zalewa uprawy w Strefie Gazy tuż przed zbiorami

Na terenie wioski Quaddum gdzie doszło do zdarzenia bardzo często mają miejsce starcia. Droga dojazdowa jest całkowicie zablokowana z powodu osady Kedumim. Żołnierze izraelscy pilnujący osady permanentnie używają względem mieszkańców Quaddum gazu łzawiącego, czasami także , jak w tym przypadku, używają względem palestyńskiej ludności ostrej amunicji.

Zobacz także: USA naciskają na Izrael, by wstrzymał się z aneksją palestyńskich ziem

www.haaretz.com / kresy.pl

 


1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply