Wysoko postawiony izraelski urzędnik rządowy skrytykował w czwartek prezydenta Donalda Trumpa.

Prezydent Donald Trump powiedział w środę podczas konferencji prasowej w Białym Domu, że siły irańskie w Syrii „Szczerze mówiąc, mogą robić tam co chcą”. The Times of Israel cytuje wysoko postawionego izralskego urzędnika, który stwierdził w odniesieniu do słów Trumpa: „To smutne, że nie zwraca uwagi na materiały wywiadowcze. Jestem po prostu w szoku. Trump po prostu nie wie, co się dzieje w Syrii”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5525.41 PLN    (25.11%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Izraelczycy są zaniepokojeni zapowiedzią Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii. Ostrzegają, że amerykańskie wycofanie spowoduje powstanie „mostu lądowego” łączącego Iran z Libanem. W ciągu ostatnich kilku lat Izrael przeprowadził setki nalotów w Syrii przeciwko celom związanym z Iranem.

Trump stwierdził w środę, że dzięki jego decyzji o wycofaniu się z porozumieniu nuklearnego z Iranem (JCPOA), „Iran nie jest już tym samym krajem, jakim był”. Zwrócił uwagę, że „Iran wycofuje ludzi z Syrii. Szczerze mówiąc, mogą robić tam, co chcą. Wycofują ludzi z Jemenu. Iran chce teraz przetrwać”.

Izraelski dziennik zwraca uwagę, że decyzja Trumpa o wycofaniu z Syrii była źle przyjęta przez premiera Benjamina Netanjahu, który miał „błagać” amerykańskiego prezydenta, aby zrewidował swoje stanowisko.

kresy.pl / the times of israel

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz