Wysoko postawiony izraelski urzędnik rządowy skrytykował w czwartek prezydenta Donalda Trumpa.

Prezydent Donald Trump powiedział w środę podczas konferencji prasowej w Białym Domu, że siły irańskie w Syrii „Szczerze mówiąc, mogą robić tam co chcą”. The Times of Israel cytuje wysoko postawionego izralskego urzędnika, który stwierdził w odniesieniu do słów Trumpa: „To smutne, że nie zwraca uwagi na materiały wywiadowcze. Jestem po prostu w szoku. Trump po prostu nie wie, co się dzieje w Syrii”.

Izraelczycy są zaniepokojeni zapowiedzią Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii. Ostrzegają, że amerykańskie wycofanie spowoduje powstanie „mostu lądowego” łączącego Iran z Libanem. W ciągu ostatnich kilku lat Izrael przeprowadził setki nalotów w Syrii przeciwko celom związanym z Iranem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Trump stwierdził w środę, że dzięki jego decyzji o wycofaniu się z porozumieniu nuklearnego z Iranem (JCPOA), „Iran nie jest już tym samym krajem, jakim był”. Zwrócił uwagę, że „Iran wycofuje ludzi z Syrii. Szczerze mówiąc, mogą robić tam, co chcą. Wycofują ludzi z Jemenu. Iran chce teraz przetrwać”.

Izraelski dziennik zwraca uwagę, że decyzja Trumpa o wycofaniu z Syrii była źle przyjęta przez premiera Benjamina Netanjahu, który miał „błagać” amerykańskiego prezydenta, aby zrewidował swoje stanowisko.

kresy.pl / the times of israel
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz