Republikański senator Lindsey Graham, zdecydowany krytyk decyzji Donalda Trumpa o wycofaniu sił USA z Syrii, zasugerował w niedzielę, że Pentagon dostał więcej czasu na wyjście z Syrii niż początkowo zapowiadane 30 dni. – podał New York Times.

Po lunchu z Trumpem w Białym Domu Graham powiedział dziennikarzom, że „czuje się dużo lepiej” po tym co usłyszał od prezydenta USA na temat wycofania się z Syrii.

„Myślę, że jesteśmy w sytuacji pauzy, gdzie ponownie oceniamy, jaki jest najlepszy sposób, by osiągnąć cel prezydenta, aby ludzie płacili więcej i robili więcej” – mówił amerykański senator. Zdaniem NYT Grahamowi mogło chodzić o zapewnienia, które Trump miał dać Pentagonowi, że ma więcej czasu niż 30 dni na wycofanie żołnierzy z Syrii.

„Rozmawialiśmy o Syrii i [prezydent] powiedział mi pewne rzeczy, o których nie wiedziałem, które spowodowały, że czuję się dużo lepiej w związku z tym, dokąd zmierzamy w Syrii.” – mówił Graham. „[Prezydent] obiecał zniszczyć ISIS. Ma zamiar dotrzymać tej obietnicy” – dodawał senator twierdząc, że cel ten jest już bliski.

Graham ujawnił również, że Trump obawia się, iż po wycofaniu sił USA w Syrii zwiększą się wpływy Iranu i wzrośnie potencjalne niebezpieczeństwo dla Izraela. Ma on także zamiar rozmawiać z Turcją, by zapobiec „wojnie między Turkami a naszymi sojusznikami Kurdami”.

Biały Dom odmówił skomentowania słów Grahama twierdząc, że nie będzie omawiał „szczegółów operacyjnych”.

W niedzielę Lindsey Graham napisał także na Twitterze, że Trump zagwarantuje, że jakiekolwiek wycofanie się z Syrii „nastąpi w sposób, który zapewni” ochronę Kurdów, powstrzymanie wejścia Iranu oraz całkowite zniszczenie ISIS.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Graham: decyzja Trumpa o wycofaniu wojsk z Syrii to „zwycięstwo dla ISIS, Iranu i Rosji”

Kresy.pl / NYT
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Mamy więc do czynienia z sytuacją,w której ussmańskie skur..syny o losach państw i narodów na lunch’ach i na tweetach decydują.Wojowniczy jastrząbGraham,ten żydowski poplecznik jest usatysfakcjonowany,znalazł się bowiem wśród zaufanych Trumpa,z którym o „szczegółach operacyjnych”USA decydują.Nawet nie rozważają,czy Narodowi amerykańskiemu takie skur..syństwo pasuje.