Francja zaostrza środki bezpieczeństwa przed sylwestrem

Francuska policja podjęła szczególne środki bezpieczeństwa przed zbliżającą się nocą sylwestrową i Nowym Rokiem. – podał w niedzielę Bloomberg. Decyzję podjęto ze względu na zagrożenie terrorystyczne oraz możliwe protesty „żółtych kamizelek”.

Francuski minister spraw wewnętrznych poinformował w niedzielę, że policja stworzy strefę bezpieczeństwa na Polach Elizejskich a także podejmie kroki, by zabezpieczyć centra handlowe, miejsca publiczne i sieć transportową. W poniedziałek wieczorem francuskie państwo zmobilizuje do pracy prawie 148 tys. policjantów i żołnierzy.

„Świętowanie Nowego Roku 2019 odbywa się w kontekście wciąż wysokiego zagrożenia terrorystycznego i niezgłoszonych protestów w miejscach publicznych” – stwierdził francuski minister wyraźnie robiąc aluzję do protestów ruchu „żółtych kamizelek”.

W poniedziałek od godziny 16 wokół Pól Elizejskich i placu de Gaule’a w Paryżu powstanie strefa bezpieczeństwa. Osoby wchodzące do strefy mogą zostać poddane kontroli – do strefy nie można wnosić alkoholu i materiałów pirotechnicznych.

„Żółte kamizelki” mają zamiar zgromadzić się dzisiaj w nocy na Polach Elizejskich po tradycyjnym telewizyjnym orędziu prezydenta. Zwołując się poprzez media społecznościowe twierdzą, że będzie to „pokojowe wydarzenie świąteczne”. Do zgromadzeń „żółtych kamizelek” ma dojść również w Bordeaux i Nicei.

Przypomnijmy, że rok temu ISIS zapowiedziało „noworoczne piekło” w wykonaniu terrorystów-samobójców na ulicach europejskich miast. Na jednym z plakatów ISIS pokazało tłum ludzi świętujących w pobliżu Łuku Triumfalnego w Paryżu, rękę trzymającą zakrwawiony nóż i napis „Uczynimy z Nowego Roku piekło”. Do ataków terrorystycznych w tym czasie jednak nie doszło.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: „Żółte kamizelki” protestowały przeciw medialnym manipulacjom

Kresy.pl / Bloomberg / Radio Maryja

Francja zaostrza środki bezpieczeństwa przed sylwestrem
Oceń ten artykuł

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    Nie bądżmy obłudnikami i przyznajmy,że Francja to państwo policyjne.To symptomatyczne,że państwo francuskie w noc sylwestrową i na nowy 2019Rok podejmuje działania antyterrorystyczne w sercu Paryża.Tych 148 tysięcy policjantów i żołnierzy ma w noc sylwestrową ochronić francuską plutokrację,również przed patriotami z ruchu „żółtych kamizelek”.To Macrona zbrodnia na Narodzie.