Francja zaostrza środki bezpieczeństwa przed sylwestrem

Francuska policja podjęła szczególne środki bezpieczeństwa przed zbliżającą się nocą sylwestrową i Nowym Rokiem. – podał w niedzielę Bloomberg. Decyzję podjęto ze względu na zagrożenie terrorystyczne oraz możliwe protesty “żółtych kamizelek”.

Francuski minister spraw wewnętrznych poinformował w niedzielę, że policja stworzy strefę bezpieczeństwa na Polach Elizejskich a także podejmie kroki, by zabezpieczyć centra handlowe, miejsca publiczne i sieć transportową. W poniedziałek wieczorem francuskie państwo zmobilizuje do pracy prawie 148 tys. policjantów i żołnierzy.

“Świętowanie Nowego Roku 2019 odbywa się w kontekście wciąż wysokiego zagrożenia terrorystycznego i niezgłoszonych protestów w miejscach publicznych” – stwierdził francuski minister wyraźnie robiąc aluzję do protestów ruchu “żółtych kamizelek”.

W poniedziałek od godziny 16 wokół Pól Elizejskich i placu de Gaule’a w Paryżu powstanie strefa bezpieczeństwa. Osoby wchodzące do strefy mogą zostać poddane kontroli – do strefy nie można wnosić alkoholu i materiałów pirotechnicznych.

“Żółte kamizelki” mają zamiar zgromadzić się dzisiaj w nocy na Polach Elizejskich po tradycyjnym telewizyjnym orędziu prezydenta. Zwołując się poprzez media społecznościowe twierdzą, że będzie to “pokojowe wydarzenie świąteczne”. Do zgromadzeń “żółtych kamizelek” ma dojść również w Bordeaux i Nicei.

Przypomnijmy, że rok temu ISIS zapowiedziało “noworoczne piekło” w wykonaniu terrorystów-samobójców na ulicach europejskich miast. Na jednym z plakatów ISIS pokazało tłum ludzi świętujących w pobliżu Łuku Triumfalnego w Paryżu, rękę trzymającą zakrwawiony nóż i napis „Uczynimy z Nowego Roku piekło”. Do ataków terrorystycznych w tym czasie jednak nie doszło.

CZYTAJ TAKŻE: “Żółte kamizelki” protestowały przeciw medialnym manipulacjom

Kresy.pl / Bloomberg / Radio Maryja

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zefir
    zefir :

    Nie bądżmy obłudnikami i przyznajmy,że Francja to państwo policyjne.To symptomatyczne,że państwo francuskie w noc sylwestrową i na nowy 2019Rok podejmuje działania antyterrorystyczne w sercu Paryża.Tych 148 tysięcy policjantów i żołnierzy ma w noc sylwestrową ochronić francuską plutokrację,również przed patriotami z ruchu “żółtych kamizelek”.To Macrona zbrodnia na Narodzie.