Francja zaostrza środki bezpieczeństwa przed sylwestrem

Francuska policja podjęła szczególne środki bezpieczeństwa przed zbliżającą się nocą sylwestrową i Nowym Rokiem. – podał w niedzielę Bloomberg. Decyzję podjęto ze względu na zagrożenie terrorystyczne oraz możliwe protesty „żółtych kamizelek”.

Francuski minister spraw wewnętrznych poinformował w niedzielę, że policja stworzy strefę bezpieczeństwa na Polach Elizejskich a także podejmie kroki, by zabezpieczyć centra handlowe, miejsca publiczne i sieć transportową. W poniedziałek wieczorem francuskie państwo zmobilizuje do pracy prawie 148 tys. policjantów i żołnierzy.

„Świętowanie Nowego Roku 2019 odbywa się w kontekście wciąż wysokiego zagrożenia terrorystycznego i niezgłoszonych protestów w miejscach publicznych” – stwierdził francuski minister wyraźnie robiąc aluzję do protestów ruchu „żółtych kamizelek”.

W poniedziałek od godziny 16 wokół Pól Elizejskich i placu de Gaule’a w Paryżu powstanie strefa bezpieczeństwa. Osoby wchodzące do strefy mogą zostać poddane kontroli – do strefy nie można wnosić alkoholu i materiałów pirotechnicznych.

„Żółte kamizelki” mają zamiar zgromadzić się dzisiaj w nocy na Polach Elizejskich po tradycyjnym telewizyjnym orędziu prezydenta. Zwołując się poprzez media społecznościowe twierdzą, że będzie to „pokojowe wydarzenie świąteczne”. Do zgromadzeń „żółtych kamizelek” ma dojść również w Bordeaux i Nicei.

Przypomnijmy, że rok temu ISIS zapowiedziało „noworoczne piekło” w wykonaniu terrorystów-samobójców na ulicach europejskich miast. Na jednym z plakatów ISIS pokazało tłum ludzi świętujących w pobliżu Łuku Triumfalnego w Paryżu, rękę trzymającą zakrwawiony nóż i napis „Uczynimy z Nowego Roku piekło”. Do ataków terrorystycznych w tym czasie jednak nie doszło.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: „Żółte kamizelki” protestowały przeciw medialnym manipulacjom

Kresy.pl / Bloomberg / Radio Maryja
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Nie bądżmy obłudnikami i przyznajmy,że Francja to państwo policyjne.To symptomatyczne,że państwo francuskie w noc sylwestrową i na nowy 2019Rok podejmuje działania antyterrorystyczne w sercu Paryża.Tych 148 tysięcy policjantów i żołnierzy ma w noc sylwestrową ochronić francuską plutokrację,również przed patriotami z ruchu „żółtych kamizelek”.To Macrona zbrodnia na Narodzie.