Portal Haaretz poinformował w czwartek, że w zeszłym tygodniu służby izraelskie postrzeliły dwójkę palestyńskich dzieci za pomocą pocisków zakończonych gąbką. Doszło do dwóch tego typu incydentów. W przypadku jednego z nich, izraelski policjant został nagrany, jak wkłada lufę broni pomiędzy pręty szkolnego ogrodzenia i oddaje około pięciu strzałów w kierunku dzieci stojących na szkolnym boisku.

Izraelscy funkcjonariusze straży granicznej postrzelili w zeszłym tygodniu dwóch palestyńskich chłopców za pomocą pocisków zakończonych gąbką. Jak informuje portal, tego typu działania są niezgodne z izraelskim prawem. Zabrania ono oddawania strzałów w kierunku nieletnich. Nie pozwala także na celowanie w górne partie ciała. Zdaniem funkcjonariuszy zajście było spowodowane tym, że palestyńskie dzieci rzucały kamieniami w radiowóz.

Zobacz także: Izraelscy żołnierze ranili w lutym 24 palestyńskich dziennikarzy

Szesnastoletni Mohamed Atia został postrzelony w poniedziałek, gdy stał na boisku szkolnym. Na skutek postrzału doszło do złamania ręki chłopca.

Dziesięcioletni Fawzi Abid został z kolei postrzelony we wtorek, podczas gdy stał na balkonie swojego domu. Doszło wówczas do starć pomiędzy miejscową młodzieżą palestyńską i izraelską policją. Na skutek postrzału doznał obrażeń dłoni, które wymagały pomocy medycznej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Izraelscy funkcjonariusze tłumaczyli się, że ich działania były spowodowane faktem, iż w ostatnich dniach palestyńska młodzież wielokrotnie rzucała w nich kamieniami z terenu szkoły.

Według izraelskiej policji incydent w pobliżu szkoły rozpoczął się po tym, jak w czasie przerwy palestyński uczeń rzucił kamieniem w przejeżdżający pojazd policyjny. Materiał wideo z tego zajścia pokazuje, jak policjanci wysiadają z pojazdu i popychają mężczyznę, który sprzedawał żywność uczniom przy wejściu do szkoły. Następnie widzimy jak jeden z nich wsuwa lufę broni pomiędzy kratki szkolnego ogrodzenia i oddaje pięć strzałów w kierunku młodzieży.

Zobacz także: Próba podpalenia palestyńskiej szkoły

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

haaretz / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Kojoto
   Kojoto :

   Za dużo kawy, czy takie zbydlęcenie to dla pana „norma”? Te dzieci były na terenie swojej szkoły, w kraju swoich ojców. Tymczasem zostały zaatakowane przes żydowskiego szowinistę amunicją którą łatwo można zabić, szczególnie kogoś w cywilnym ubraniu. – bo… „ktoś z terenu szkoły rzucał kamieniami w radiowóz {czyli w/g naszych standardów – pojazd opancerzony}”. Bardzo się muszę hamować żeby nie napisać co naprawdę o takich żydo-filach myślę…

 1. Tutejszym
  Tutejszym :

  Te 16-letnie dzieci zostały nagrane na boisku szkolnym
  jak rzucają kamieniami w policyjne samochody.
  Obozowicze pod kierunkiem Fatah, NSF i HCYS, w wieku 14-16 lat noszą mundury wojskowe i przechodzą szkolenie wojskowe,
  poznają rolę aparatów bezpieczeństwa i wywiadu w AP.
  Jestem za osiągnięciem niepodległości przez Palestyńczyków, ale bezmyślna produkcja palestyńskich ofiar wzbudza moje zastrzeżenia.
  Wieloletnia polityka odrzucania wszelkich prób porozumienia na drodze do uzyskania niepodległości służy wrogom Palestyny.
  16-letnia młodzież to nie dzieci tylko przeszkoleni dywersanci.
  Celem zawsze powinno być przetrwać i osiągnąć założone cele i zadania,
  ofiary zawsze świadczą o niewłaściwej taktyce i dowodzeniu.
  A manipulacja, że 16-letnie ” biedne dzieci” atakują żołnierzy,
  jest w gruncie rzeczy pro izraelską głupią propagandą dla głupców.