Isajew zwolniony z ukraińskiego tygodnika “Nasze Słowo”

Tygodnik Związku Ukraińców w Polsce “Nasze Słowo” zwolnił kontrowersyjnego dziennikarza Igora Isajewa. „Nie chcę aby był Pan kojarzony z wydawanym przez ZUwP tygodnikiem” – miał powiedzieć prezes związku. O zwolnieniu poinformował w piątek sam dziennikarz.

W piątek, kontrowersyjny ukraiński dziennikarz Igor Isajew poinformował, że został zwolniony z tygodnika Związku Ukraińców w Polsce “Nasze Słowo”. Prezes Związku miał poinformować dziennikarza: „nie chcę aby był Pan kojarzony z wydawanym przez ZUwP tygodnikiem”.

Decyzja została podjęta przez prezesa Związku Ukraińców w Polsce Mirosława Skórkę. Isajew twierdzi, że prezes nie rozmawiał na ten temat ani z redaktor naczelną, ani z “Kolegium Redakcyjnym”.

fot: Facebook Igor Isajew

Na początku maja Igor Isajew, ukraiński aktywista i dziennikarz mieszkający w Polsce, który m.in. porównywał Polaków do zwierząt, opublikował grafikę z godłem Polski na tle ukraińskich barw i Orłem Białym w koronie w tęczowych barwach LGBT. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu. Sam Isajew nie ma sobie nic do zarzucenia i twierdzi, że zarzuty pod jego adresem wynikają tylko z faktu, że jest Ukraińcem.

Pod taką grafiką Isajew napisał: „Art. 32 Konstytucji RP: Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”. Dodał do tego zapytanie, czy takie coś drukować.

Zobacz też: “Polsko, ty h…” – kontrowersyjny Ukrainiec znowu szokuje

Sprawą zainteresował się też Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, który złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Isajewa.

„W naszej opinii ale również w opinii kilkudziesięciu osób, które do nas napisały w tej sprawie – Igor Isajew znieważył Godło Rzeczypospolitej Polskiej. Jako Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu wnosimy o wszczęcie postępowania przygotowawczego w przedmiotowej sprawie, ściganie i ukaranie sprawcy” – poinformował Ośrodek. Organizacja ta przypomniała, że „symbole państwowe są ważnym elementem tożsamości każdego państwa i jego obywateli”.

Prezes Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, a zarazem radny miasta Szczecina, Dariusz Matecki, wyraził nadzieję, że „prokuratura zadziała skutecznie i pan Isajew odpowie karnie za znieważenie i wyszydzenie naszego godła”. Zaznaczył też, że ukraiński aktywista „wiele mówi o tolerancji oraz o tym, że trzeba walczyć z mową nienawiści”, a zarazem „masowo zgłasza do prokuratury osoby ze środowisk kresowych, ze środowisk patriotycznych”.

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply