Iran: Protesty pracowników wymiaru sprawiedliwości. Chcą podwyżek [+VIDEO]

Urzędnicy irańskiego wymiaru sprawiedliwości protestowali z powodu odrzucenia przez rząd projektu podwyżek płac – poinformował serwis France24. Medium zwraca uwagę, że tego typu demonstracje stanowią rzadkość w Iranie. „Jeśli nasz problem nie zostanie rozwiązany, zamkniemy wymiar sprawiedliwości!” – skandowali uczestnicy protestów.

Prezydent Iranu Ebrahim Raisi, który w sierpniu objął stanowisko, był wcześniej szefem irańskiego wymiaru sprawiedliwości. W ostatnich tygodniach pełnienia tej funkcji wstąpił z propozycją podwyższenia wynagrodzeń pracowników wymiaru sprawiedliwości. Rząd, na którego czele stanął, wycofał się jednak z tego planu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Jeśli nasz problem nie zostanie rozwiązany, zamkniemy wymiar sprawiedliwości!” – skandowali uczestnicy protestów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Iran: wielkie antyrządowe protesty po podwyżkach cen benzyny

Protestujący trzymali tabliczki z hasłami takimi jak „Pracownicy wymiaru sprawiedliwości nie są w stanie się utrzymać” oraz potępiającymi „hipokryzję rządu i parlamentu”.

„Jesteśmy zaniepokojeni żądaniem podwyżek płac w wymiarze sprawiedliwości, ponieważ doprowadziłoby to do podobnych żądań w innych sferach państwa” – mówił w środę Mejsam Latifi, szef rządowej agencji zajmującej się sprawami administracyjnymi i zatrudnieniem.

Liberalny, irański dziennik „Szarg” opublikował w niedzielę nagranie z protestu, który odbył się przed budynkiem parlamentu w Teheranie. Brały w nim udział setki protestujących.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Inna liberalna gazeta, Arman Melli, donosiła: „Niektórzy pracownicy wymiaru sprawiedliwości zorganizowali wczoraj (w sobotę) wiece w większości miast kraju, aby zaprotestować przeciwko odrzuceniu przez parlament planu podniesienia ich wynagrodzeń”.

france24.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz