Przedstawiciele Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” złożyli w czwartek projekt ustawy w biurze podawczym Sejmu RP.

Kaja Godek, kierująca działaniami projektu, liczy na to, że Sejm niezwłocznie zajmie się ustawą. „Mamy nadzieję, że uchwali prawo, które pozwoli ocalić ponad 100 dzieci rocznie, zabijanych na skutek podejrzenia o niepełnosprawność” – powiedziała. Od 1 września na terenie całej Polski trwała zbiórka podpisów pod projektem ustawy, które dziś zostały złożone w Sejmie.

„’Zatrzymaj aborcję’ jest obywatelską inicjatywą ustawodawczą. Ma ona jeden postulat – wykreślenie aborcji eugenicznej z polskiego prawa, czyli możliwości zabijania dziecka ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Na mocy tego zapisu dokonuje się w polskich szpitalach 95 proc. aborcji. Na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia z 2016 roku na 1098 aborcji 1042 dotyczyło właśnie podejrzenia choroby lub niepełnosprawności” – informuje portal Pch24.pl.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Proponowany projekt ustawy zakłada zmianę ustawy z dn. 7 stycznia 1993 r., znowelizowanej w 1996 r., o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Projekt zakłada wprowadzanie trzech istotnych zmian, z których najważniejszą jest uchylenie art. 4a ust 1 pkt 2, który stanowi: „Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”. Projekt ustawy ma poparcie Konferencji Episkopatu Polski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Posłanka Nowoczesnej: Kaczyński nie zgodzi się na zaostrzenie ustawy aborcyjnej

Kresy.pl / Pch24.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz