Indie będą wysyłać pomoc medyczną do USA

Jak informuje w piątek Agencja Prasowa Reuters, Indie są gotowe do wysłania hydroksychlorochiny, leku na malarię, do Stanów Zjednoczonych. Ma ona pomóc w zwalczaniu koronawirusa.

Administracja Donalda Trumpa chce wykorzystać hydroksychlorochinę do leczenia koronawirusa – podaje w piątek Reuters. Lek na malarię może wykazywać pewne działania zwalczające koronawirusa, ale badania jeszcze trwają.

Indie są największym światowym producentem leku, ale jego eksport został zakazany ze względu na to, że indyjski rząd chciał zabezpieczyć krajowe zapasy leku. W tym tygodniu władza zezwoliła na ograniczony transport leku do Stanów Zjednoczonych.

Zobacz też: Nowy Jork wykopuje masowe groby dla zmarłych z powodu koronawirusa

“Pierwsze transporty powinny zostać rozpoczęte w przyszły tygodniu” – poinformował sekretarz generalny Indyjskiego Porozumienia Farmaceutycznego.

Donald Trump podziękował Indiom za dostawy leków na twitterze. “Niezwykłe czasy wymagają jeszcze bliższej kooperacji między przyjaciółmi” – napisał. “Dziękuję Indiom i obywatelom Indii za podjętą decyzje. Nie zapomnimy tego. Dziękuję premierze Modi za twoje przywództwo, które pomaga nie tylko Indiom, ale całej ludzkości”.

Zobacz też: Indie chcą urządzić kwarantanne w nieużywanych wagonach kolejowych

Indyjski rząd ma dostawać wiele propozycji zakupienia leków – informuje Reuters. Indie mają posiadać przynajmniej czteromiesięczny zapas substancji i zgodziły się na sprzedanie jest do przynajmniej 30 krajów.

Jak informowaliśmy wcześniej, także inneg kraje z Azji wysyłają pomoc do USA. Wietnam wyśle sprzęt ochronny do Stanów Zjednoczonych. Transport ma się składać z 450000 kombinezonów ochronnych. Informacje potwierdziła ambasada USA w Hanoi, stolicy Wietnamu.

“Pierwszy z transportów ponad 450 tysięcy zrobionych w Wietnamie strojów ochronnych dotrze do amerykańskich strategicznych rezerw ósmego kwietnia”- poinformowała placówka w komunikacie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply