Tysiące osób masowo próbuje przejść z Maroka do hiszpańskiej Ceuty.

W środę granicę próbowało w tym miejscu przekroczyć około 10 tys. osób. Dzień później – co najmniej 4 tys. Większość uchodźców i imigrantów próbujących wejść na terytorium Ceuty jest potem zawracanych na terytorium Maroka.

Czytaj również: Hiszpania: migranci wdarli się do ośrodka dla azylantów w hiszpańskiej enklawie w Maroko

Hiszpańska enklawa w Afryce jest otoczona wysokim ogrodzeniem, które nieustannie próbują przekroczyć imigranci z krajów położonych na południe od Sahary. Pokonują oni pustynie, aby przedostać się do Europy poprzez jedną z dwóch, krótkich lądowych granic Hiszpanii z Marokiem.

kresy.pl/ interia.pl/ youtube.com/ruptly
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz