Antyszczepionkowcy usiłowali w niedzielę wedrzeć się do punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim – potwierdza policja. W czasie zajścia krzyczeli o „eksperymentach medycznych”. Zatrzymano dwie osoby. Do sytuacji odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski.

Policja zatrzymała w niedzielę dwie osoby, które usiłowały wedrzeć się do punktu szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Doszło do bójki. Na filmie, który został opublikowany w sieci widać zajście z udziałem przeciwników szczepień oraz pracowników punktu. Nagranie przedstawia grupę osób, które próbują dostać się do wnętrza punktu szczepień. Pracownicy bronili dostępu do punktu. Na miejscu obecna była policja oraz straż miejska, uczestnicy zajścia podnosili argumenty o ograniczaniu wolności i prowadzeniu „eksperymentów medycznych”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Niemiecki rząd obawia się ataków antyszczepionkowców

Asp. szt. Katarzyna Zych, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Grodzisku Mazowieckim potwierdziła w rozmowie z „Polsat News”, że do zdarzenia doszło w punkcie szczepień przy ul. 3 maja w Grodzisku Mazowieckim. „Policja interweniowała ok 13:30. Grupa osób chciała siłą wejść do budynku” – powiedziała.

Podkreśliła, że zatrzymano dwie osoby. „Postawiono im zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności osobistej funkcjonariusza policji” – dodała.  Grupa przeniosła się po zatrzymaniu pod posterunek policji. Rozeszła się około godziny 16:00.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Angielscy antyszczepionkowcy przypuścili szturm na centrum handlowe [+VIDEO]

Do zdarzenia odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski. „Wolność na sztandarach, usta pełne wulgaryzmów i pięści przeciw drugiemu człowiekowi. Tak dziś wygląda ruch antyszczepionkowy? Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować. Dziękuję @PolskaPolicja” – napisał na Twitterze.

Zobacz także: Rosyjskie władze chcą blokować antyszczepionkowe strony internetowe

polsatnews.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz