Grecja zainstalowała 40-kilometrowe ogrodzenie i system nadzoru na swojej granicy z Turcją w związku z napływem imigrantów z Afganistanu.

Nie możemy biernie czekać na możliwy napływ – oświadczył grecki minister ochrony obywateli Michalis Chrisochoidis, cytowany w sobotę przez BBC. „Nasze granice pozostaną nienaruszalne” – dodał. Odniósł się w ten sposób do ukończenia 40-kilometrowego ogrodzenia, które Grecja wybudowała na granicy z Turcją. Greckie służby zainstalowały także na granicy z Turcją nowy system nadzoru.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6604 PLN    (30.01%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wypowiedzi Chrisochoidisa pojawiły się, gdy Turcja wezwała kraje europejskie do wzięcia odpowiedzialności za afgańskich migrantów.

Zobacz także: DGP: USA poprosiły Polskę o przyjęcie 3 tys. Afgańczyków. Dworczyk: prowadzimy dialog

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis rozmawiał wcześniej przez telefon z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Podkreślił, że gwałtowny wzrost liczby osób opuszczających Afganistan może stanowić „poważne wyzwanie dla wszystkich”.

W 2015 roku Grecja była jednym z najbardziej dotkniętych kryzysem migracyjnym państw Unii Europejskiej. Blisko milion osób uciekając przed konfliktami w Syrii, Iraku i Afganistanie dotarło wówczas do greckich wysp.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że na początku tygodnia grecki minister ds. migracji oświadczył, że „Grecja nie chce stać się bramą do Unii Europejskiej dla Afgańczyków uciekających przed eskalacją konfliktu w ich kraju”.

Zobacz także: Polska wydała 45 wiz humanitarnych dla osób współpracujących z Polakami w Afganistanie

bbc.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz