Na liście chińskich towarów objętych nowymi amerykańskimi cłami importowymi znalazło się aż 1300 chińskich produktów.

Listę chińskich produktów, które zostaną oclone na granicy USA przedstawił reprezentant Stanów Zjednoczonych do spraw Handlu w administracji Trumpa, Robert Lighthizer. Znalazło się na niej łącznie 1300 chińskich towarów. Jak podkreśla portal gospodarczy wnp.pl cła uderzą zwłaszcza w produkty objęte specjalną strategią gospodarczą władz ChRL – „Made in China 2025”. Miała ona za zadanie wspierać eksport produktów zaawansowanych technologicznie sektorów chińskiego przemysłu.

„Monitory wysokiej rozdzielczości, elektromagnesy używane w rezonansie magnetycznym, komponenty urządzeń stosowanych w lotnictwie oraz maszyny do wytwarzania lub przetwarzania tekstyliów, wydruków i żywności” – takie towary znalazły się na przedstawionej przez Lighthizera liście. Znajdujące się na nie produkty mają zostać obłożone cłem w wysokości 25%. Według amerykańskich urzędników wdrożenie ceł importowych potrwa około dwóch miesięcy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

We wtorek Ministerstwo Handlu ChRL opublikowało dokument w którym określiło jaki amerykańskie produkty zostaną obłożone cłami importowymi. Była to odpowiedź na zapowiedziane przez władze USA cła na towary z Chin i bariery dla chińskich inwestorów.

wnp.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz