Administracja Donald Trumpa wdraża politykę okładania cłami chińskich produktów. Mimo początkowej wstrzemięźliwości, Chiny wprowadziły cła odwetowe.

Ministerstwo handlu ChRL opublikowało dokument wprowadzający cła na 125 towarów z USA. Cła dochodzą do 25% wartości. Cłami obłożone zostały między innym produkty rolno-spożywcze takie jak  mrożona wieprzowina, wino, a także niektóre owoce oraz orzechy, informuje portal Interia. Stawka 25% będzie obowiązywać na wieprzowinę i złom aluminiowy. Cła w wysokości 15% będą obowiązywać na  wino, jabłka, alkohol etylowy i stalowe rury. Lista oclonych towarów pokrywa się z dokumentem opublikowanym przez chiński resort jeszcze 23 marca.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

W 2017 roku wartość importu amerykańskich towarów jakie znalazły się na nowej liście ceł, wyniosła ok. 3 mld dolarów. Odpowiada to 2% całkowitej wartości importu z USA do Chin, która w zeszłym roku wyniosła 153,9 mld dolarów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Władze ChRL twierdzą, że nowe cła mają zrównoważyć straty jaki chińska gospodarka poniesie na skutek barier celnych wprowadzonych w marcu przez władze USA wobec produkowanej w Chinach stali i aluminium. Administracja Donalda Trumpa chce tym sposobem zmniejszyć deficyt USA w handlu z Chinami, który w zeszłym roku wyniósł 275,8 mld dolarów według statystyki ChRL i 375,2 mld dolarów według statystyki USA. Trump zapowiada już kolejne cła a także ograniczenia dla chińskich inwestorów.

interia.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz