Prezydent USA informując o podpisaniu decyzji o wprowadzeniu cła na stal i aluminium oświadczył, że „Stany Zjednoczone w ten sposób radzą sobie z atakiem na nasz kraj”.

Według rozporządzenia podpisanego w czwartek przez Trumpa zagraniczna stal importowana do Stanów Zjednoczonych została obłożona 25-proc. podatkiem. Stawka celna na import aluminium wyniesie 10 proc.

Prezydent USA decyzję o wprowadzeniu ceł ogłosił w trakcie spotkania z przedstawicielami amerykańskich firm z branży surowcowej i stalowej.

CZYTAJ TAKŻE: Trump zapowiada wojnę handlową, UE grozi odwetem

Jesteście prawdziwym kręgosłupem Ameryki – powiedział Trump do swych gości. Bez stali kraj nie istnieje – dodał. Donald Trump stwierdził, że swoją decyzję broni bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prezydent USA podkreślił, że Stany Zjednoczone podpisały niekorzystne umowy handlowe z innych krajami. Jako przykład wskazał umowy dotyczące handlu pomiędzy USA i Chinami. Chińczycy, eksportując auta na amerykański rynek, płacą jedynie 2,5-proce. akcyzę, podczas gdy firmy ze Stanów Zjednoczonych, eksportując samochody w drugą stronę, muszą płacić dziesięciokrotnie wyższe cło w wysokości 25-proc.

Przeciwko wprowadzeniu ceł zaprotestowała m. in. Unia Europejska. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oświadczył, że jeśli opłaty zostaną wprowadzone, Unia Europejska podejmie działania odwetowe dotyczące ceł na towary importowane z USA na unijny rynek.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz