Naczelny rabin Polski, Michael Schudrich wystąpił przed kamerą Deutsche Welle by opowiadać o “nowej fali antysemityzmu” w naszym kraju.

DW opublikowała krótki materiał filmowy dotyczący obecnych relacji między Polakami a Żydami. Jesteśmy w nowej sytuacji. Słyszymy słowa, których nie słyszeliśmy od 1968 r. To dokładnie 50 lat. >>Nie ma dla was miejsca w Polsce<<, >>Pomogę ci wyjechać do Izraela<<” – tak opisuje te relacja naczelny rabin Polski Michael Schudrich.

Jako przyczynę rzekomego narastania antysemityzmu w Polsce Schudrich wskazał na nowelizację ustawy o IPN, czyniącą karalnym publiczne obarczanie narodu polskiego o sprawstwo holokaustu, jako przyczynę wzrostu nastrojów antysemickich. Opisywał ją właśnie w kategorii negowania polskiego “współudziału” w zagładzie Żydów w czasie drugiej wojny światowej. “Wielu Żydów obawia się, iż nowelizacja ustawy o IPN to próba wybielenia historii i zamach na wolność słowa” – słowa komentarza DW cytuje portal Dziennik Narodowy.

“Nie ma w Polsce miejsca dla antysemityzmu. Wiemy do czego on prowadzi. Już raz go tutaj widzieliśmy. Teraz, w 2018 roku, bez względu na to czy pochodzimy z prawicy, lewicy, czy centrum, nie będziemy tolerować antysemityzmu” – powiedział Schudrich, który twierdził też, że antysemityzm jest w Polsce tak silny, że może spowodować falę emigracji Żydów z naszego kraju.

W materiale DW pojawia się także inny reprezentant środowiska żydowskiego w Polsce Konstanty Gebert, publikujący pod pseudonimem Dawid Warszawski. Publicysta “Gazety Wyborcze” przytacza swój artykuł, w którym napisał, że “wielu Polaków współodpowiada za nazistowskie zbrodnie”.

Po uchwaleniu przez polski parlament nowelizacji ustawy o IPN, która zakłada sankcje karne dla osób obciążających naród i państwo polskie odpowiedzialnością za holokaust, Polska stała się celem ostrej nagonki ze strony elit Izraela i środowisk żydowskich z USA.

dzienniknarodowy.pl/kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. gotan
  gotan :

  W Polsce jest miejsce dla antysemityzmu,takie, jak w Izraelu dla antypolonizmu….Natomiast nie ma miejsca w Polsce,dla tych co przyjechali z USA i nie znają w ząb języka polskiego. Rebe okrutnie kaleczy język polski i tak na prawdę Polacy nie rozumieją co Rebe “gada”…..i tyle jeśli chodzi o mój antysemityzm…..w stosunku do Rebe Schudricha,który uprawia antypolonizm…

 2. jaro7
  jaro7 :

  Schudrich i gebert jak wam sie w Polsce nie podoba to faktycznie wynieście sie na Zachód)pco prawda Niemcy czy Francja sa na liście państw gdzie wzrasta atysemityzm wyżej niż Polska,ale to nie ma znaczenia).Oba zydki działaja pod dyktando swoich mocodawców i tyle.Znowu hodujemy sobie na ciele żmije,przecież wiadomo od pokoleń ze żydzi to fałsz ,obłuda i mamona.Tragedią Marca 68 nie było to że wyjechali,dramatem było to że nie WSZYSCY.

  • Gaetano
   Gaetano :

   @jaro7 Nie, nie, to błąd w myśleniu. Tragedią było to, że nie zostali osądzeni za swoje zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu. Kara śmierci za najcięższe przestępstwa wówczas obowiązywała. Wspaniałomyślnie zezwolono na opuszczenie Polski mordercom i katom, stanowiącym w znacznej mierze trzon kadry UB, nie tylko dowódczej, a wielu innych wyjechało z całym dobytkiem, niejednokrotnie zrabowanym.
   Reszta owszem, powinna była opuścić nasz kraj, ale, jak wiadomo, wyjechali ci co chcieli, co na przestrzeni lat można było zaobserwować.
   Kolejną katastrofą jest to, że wielu z nich do teraz płaci się spore emerytury.

 3. Gaetano
  Gaetano :

  To nie pierwsza wypowiedź tego antypolskiego parcha odnośnie antysemityzmu w Polsce, pomijając oczywisty fakt, że to światowe żydostwo decyduje, kto na daną chwilę i okoliczności jest antysemitą, a także sprytnie pomijając – zgodnie ze swoimi cechami – nieurojony antysemityzm gł. w Niemczech.
  Natomiast tezy, jakoby żydzi z powodu rzekomego antysemityzmu w Polsce mieli emigrować z Polski są tyleż bezczelne, co wyjątkowo kłamliwe. Pod przybranymi nazwiskami i nie tylko, mają się w Polsce bardzo dobrze, a dojnej krowy na pewno nie opuszczą.