Co tydzień z bydgoskiej fabryki ma wyjeżdżać do Kijowa transport czterech tramwajów Fokstrot.

Bydgoska Pesa rozpoczęła dostarczanie 40 tramwajów zamówionych przez Kijów. Pierwszy egzemplarz już przybył do ukraińskiej stolicy, cztery są w drodze. Pozostałe zostaną dostarczone do końca roku. – poinformował w czwartek ukraiński Centr Transportnych Stratehij. Według portalu Transport Publiczny z Pesy co tydzień będzie wyjeżdżać w kierunku ukraińskiej granicy transport czterech tramwajów.

W lipcu Pesa wygrała przetarg na dostawę czterdziestu niskopodłogowych tramwajów Fokstrot dla Kijowa. W przetargu pokonała ukraińską firmę Elektrontrans. Kontrakt podpisany w sierpniu br. opiewa na sumę 61 mln euro.

Jak pisaliśmy we wrześniu, w związku z wygraniem przetargu na dostarczenie do stolicy Ukrainy 40 tramwajów, kierownictwo Pesy rozważa budowę na Ukrainie bazy serwisowej a nawet zakładu produkcyjnego. Do otwarcia fabryki na Ukrainie namawiał szefostwo Pesy mer Kijowa Witalij Kliczko. Uruchomienie serwisu w Kijowie przez Pesę będzie konieczne, ponieważ przewożenie pojazdów do Polski i z powrotem dla naprawy jest nieekonomiczne. Bydgoska spółka nie wyklucza, że po otwarciu serwisu mogą nastąpić kolejne kroki.

Rok temu do Kijowa trafiło 10 tramwajów Fokstrot zbudowanych w zakładach Pesy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińska gazeta niezadowolona z polskich tramwajów w Kijowie

Kresy.pl / CTS / Transport Publiczny
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz