Co tydzień z bydgoskiej fabryki ma wyjeżdżać do Kijowa transport czterech tramwajów Fokstrot.

Bydgoska Pesa rozpoczęła dostarczanie 40 tramwajów zamówionych przez Kijów. Pierwszy egzemplarz już przybył do ukraińskiej stolicy, cztery są w drodze. Pozostałe zostaną dostarczone do końca roku. – poinformował w czwartek ukraiński Centr Transportnych Stratehij. Według portalu Transport Publiczny z Pesy co tydzień będzie wyjeżdżać w kierunku ukraińskiej granicy transport czterech tramwajów.

W lipcu Pesa wygrała przetarg na dostawę czterdziestu niskopodłogowych tramwajów Fokstrot dla Kijowa. W przetargu pokonała ukraińską firmę Elektrontrans. Kontrakt podpisany w sierpniu br. opiewa na sumę 61 mln euro.

Jak pisaliśmy we wrześniu, w związku z wygraniem przetargu na dostarczenie do stolicy Ukrainy 40 tramwajów, kierownictwo Pesy rozważa budowę na Ukrainie bazy serwisowej a nawet zakładu produkcyjnego. Do otwarcia fabryki na Ukrainie namawiał szefostwo Pesy mer Kijowa Witalij Kliczko. Uruchomienie serwisu w Kijowie przez Pesę będzie konieczne, ponieważ przewożenie pojazdów do Polski i z powrotem dla naprawy jest nieekonomiczne. Bydgoska spółka nie wyklucza, że po otwarciu serwisu mogą nastąpić kolejne kroki.

Rok temu do Kijowa trafiło 10 tramwajów Fokstrot zbudowanych w zakładach Pesy.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińska gazeta niezadowolona z polskich tramwajów w Kijowie

Kresy.pl / CTS / Transport Publiczny

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz