Informacja o podłożeniu 3 kg trotylu pod figurą Matki Bożej na placu Mickiewicza okazała się fałszywym alarmem.

Funkcjonariusze ukraińskiej policji zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który w poniedziałek złożył fałszywe zawiadomienie o zaminowaniu figury Matki Bożej stojącej w centrum Lwowa.

Dzisiaj około godziny 15. na policję zadzwonił mieszkaniec Lwowa i powiadomił, że założył 3 kg trotylu przy Matce Bożej na prospekcie Swobody. Został on zidentyfikowany, obecnie funkcjonariusze przeprowadzają z nim czynności śledcze. – powiedziała portalowi zaxid.net rzeczniczka Policji Narodowej w obwodzie lwowskim Switłana Dobrowolska.

Funkcjonariusze zbadali teren w pobliżu figury i nie znaleźli ładunku wybuchowego. Ustalono, że autorem fałszywego alarmu był 40-letni mieszkaniec Lwowa. Motywów jego działania jeszcze nie ustalono.

Jak podaje zaxid.net w poniedziałek we Lwowie doszło do jeszcze dwóch innych alarmów bombowych, których autorem może być ten sam człowiek. Na Ukrainie za niezgodne z prawdą zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 6 lat.

Fontanna z figurą Matki Bożej stoi w centrum Lwowa na końcu prospektu Swobody (d. Wały Hetmańskie), przy placu, który nosił kiedyś nazwę plac Mariacki (obecnie plac Mickiewicza). Figura usunięta w czasach sowieckich powróciła na swoje miejsce w 1997 roku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: We Lwowie rzucono koktajlem Mołotowa w synagogę

Kresy.pl / zaxid.net
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz