8 marca Ukrainki pójdą do pracy

Do tej pory 8 marca jako Międzynarodowy Dzień Kobiet był na Ukrainie dniem wolnym od pracy. Wołodymyr Wjatrowycz chce to zmienić.

Szef Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, znany gloryfikator OUN-UPA, ma także ambicje kształtowania oficjalnego kalendarza Ukrainy. UIPN złoży projekt zmiany przepisów w sprawie świąt państwowych, jak napisał wczoraj portal glavred.info. Wjatrowycz chciałby aby Międzynarodowy Dzień Kobiet przemianowany został na Ukrainie na Dzień Walki o Prawa Kobiet. Mimo formalnie świątecznego charakteru, 8 marca przestałby, w zamyśle UIPN, być dniem wolnym od pracy.

Wjatrowycz chce natomiast pozostawić jako dzień wolny od pracy datę 1 maja. Tego dnia Ukraińcy nie świętowaliby jednak Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy lecz po prostu Święto Pracy.

Neobanderowiec chce natomiast zniesienia święta, które także we współczesnej Ukrainie cieszy się wielką popularnością i poważaniem. Wjatrowycz chciałby aby dzień zakończenia drugiej wojny światowej został przeniesiony z 9 maja, na którą to datę został ustalony przez władze Związku Radzieckiego, na 8 maja, jak jest obchodzony w większości państw Europy.

Wjatrowycz skarży się jednak, że jego inicjatywa nie znajduje poparcia politycznego. “Podaliśmy projekt ustawy do akceptacji rządu. Niestety on na razie nie został zatwierdzony” – poinformował szef UIPN – “są uwagi Ministerstwa Kultury”. Jak twierdzi Wjatrowycz, resort zaproponował, żeby projekt ustawy jego autorstwa wszedł pod obrady Rady Najwyższej jako projekt rządowy. “Jeśli nie uda się tego zrobić to mamy już poparcie znacznej liczby deputowanych ludowych, dlatego będziemy go przedstawiać jako projekt deputowanych. Uważam, że będzie to dla kraju bardzo ważny krok do przodu” – stwierdził Wjatrowycz – “to przedłużenie dekomunizacji”.

Czytaj także: Szef ukraińskiego IPN spreparował dowód mający świadczyć o symetryczności zbrodni Polaków i Ukraińców

glavred.info/kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Kojoto
    Kojoto :

    Jak już Wiatrowicz wywalczy po swojemu prawa dla tamtejszych kobiet, to Ukrainki będą miały prawo zapierdalać na dwie zmiany za pół pensji, a po godzinach będa miały prawo dorobić w burdelu… oby nie przymus…

  2. zefir
    zefir :

    Przewodnia światła myśl banderowca,gnidy Wjatrowycza znów nam się objawiła,posiada ona niebywałe zalety.Jego Instytut banderowskiej Pamięci Narodowej,ten od gloryfikacji morderców z OUN-UPA-wybawcy ukraińskiego naroda,ukraińskim kobitkom nie odpuści.Koniec z bajerami święta kobiet w dniu 8-go marca,tak orzekł areopag banderyzmu pod przewodem cwela Bandery,wyraził zaś ustami debila Wjatrowycza:do roboty baby,nie plotkować,nie gadać.