8 marca Ukrainki pójdą do pracy

Do tej pory 8 marca jako Międzynarodowy Dzień Kobiet był na Ukrainie dniem wolnym od pracy. Wołodymyr Wjatrowycz chce to zmienić.

Szef Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, znany gloryfikator OUN-UPA, ma także ambicje kształtowania oficjalnego kalendarza Ukrainy. UIPN złoży projekt zmiany przepisów w sprawie świąt państwowych, jak napisał wczoraj portal glavred.info. Wjatrowycz chciałby aby Międzynarodowy Dzień Kobiet przemianowany został na Ukrainie na Dzień Walki o Prawa Kobiet. Mimo formalnie świątecznego charakteru, 8 marca przestałby, w zamyśle UIPN, być dniem wolnym od pracy.

Wjatrowycz chce natomiast pozostawić jako dzień wolny od pracy datę 1 maja. Tego dnia Ukraińcy nie świętowaliby jednak Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy lecz po prostu Święto Pracy.

Neobanderowiec chce natomiast zniesienia święta, które także we współczesnej Ukrainie cieszy się wielką popularnością i poważaniem. Wjatrowycz chciałby aby dzień zakończenia drugiej wojny światowej został przeniesiony z 9 maja, na którą to datę został ustalony przez władze Związku Radzieckiego, na 8 maja, jak jest obchodzony w większości państw Europy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wjatrowycz skarży się jednak, że jego inicjatywa nie znajduje poparcia politycznego. „Podaliśmy projekt ustawy do akceptacji rządu. Niestety on na razie nie został zatwierdzony” – poinformował szef UIPN – „są uwagi Ministerstwa Kultury”. Jak twierdzi Wjatrowycz, resort zaproponował, żeby projekt ustawy jego autorstwa wszedł pod obrady Rady Najwyższej jako projekt rządowy. „Jeśli nie uda się tego zrobić to mamy już poparcie znacznej liczby deputowanych ludowych, dlatego będziemy go przedstawiać jako projekt deputowanych. Uważam, że będzie to dla kraju bardzo ważny krok do przodu” – stwierdził Wjatrowycz – „to przedłużenie dekomunizacji”.

Czytaj także: Szef ukraińskiego IPN spreparował dowód mający świadczyć o symetryczności zbrodni Polaków i Ukraińców

glavred.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Przewodnia światła myśl banderowca,gnidy Wjatrowycza znów nam się objawiła,posiada ona niebywałe zalety.Jego Instytut banderowskiej Pamięci Narodowej,ten od gloryfikacji morderców z OUN-UPA-wybawcy ukraińskiego naroda,ukraińskim kobitkom nie odpuści.Koniec z bajerami święta kobiet w dniu 8-go marca,tak orzekł areopag banderyzmu pod przewodem cwela Bandery,wyraził zaś ustami debila Wjatrowycza:do roboty baby,nie plotkować,nie gadać.