Minister finansów Tadeusz Kościński zapowiedział, że mogą zostać wprowadzone środki przeciwepidemiczne ograniczające działalność gospodarczą.

Portal „Dziennika Gazety Prawnej” zacytował w czwartek wypowiedzi ministra finansów dla Programu 1 Polskiego Radia. „Nie można wykluczyć, że kolejne sektory będą – mam nadzieję, że przez jak najkrótszy czas – zamknięte” – powiedział Tadeusz Kościński.

Minister wyrażał nadzieję, że uda się uniknąć generalnego zamknięcia gospodarki, natomiast dopuścił, że cała nie niezbędna egzystencjalnie działalność gospodarcza może zostać zablokowana w dużych miastach. Minister uzależnił dobór środków ograniczających od tendencji w rozwoju epidemii.

Tendencja ta jest niekorzystna. W środę odnotowano w Polsce rekordowy dobowy poziom nowych zakażeń koronawirusem SARS CoV-2 sięgnął liczby 18 820. Rekordowy był także poziom zgonów nosicieli wirusa – zmarło łącznie 236 osób, z tego 207 z powodu chorób współistniejących.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

O działaniach rządu wobec pandemii mówił w czwartek w wywiadzie dla RMF FM wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. „Mamy już daleko idące ograniczenia. Dodatkowym elementem mógłby być zakaz wychodzenia z domu, poza wyjściami niezbędnymi. My nie planujemy tego typu działań” – słowa Sasina zacytował portal Money.pl.

Czytaj także: Minister finansów: W Polsce powinien obowiązywać podatek cyfrowy

money.pl/gospodarka.dziennik.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz