W środę odbyło się wideoseminarium w którym uczestniczyli przedstawiciele polskiej i białoruskiej izby przemysłowo-handlowej.

O seminarium „Polska-Białoruś: współpraca w czasach globalnych wyzwań” przeprowadzonym w trybie wideokonferencji poinformowała białoruska, państwowa agencja informacyjna Biełta. Według niej wnioskiem z seminarium było to, że izby przemysłowo-handlowe „będą przykładać maksimum wysiłków dla rozwoju relacji gospodarczych dwóch państw”.

„Oczywiście, pandemia to nieoczekiwany czynnik, który wmieszał się w nasze biznesowe, handlowo-gospodarcze życie i życie każdego, nawet najmniejszego przedsiębiorstwa” – powiedział szef Białoruski Izby Handlowo-Przemysłowej Władimir Ułachowicz. Jak uznał dlatego właśnie podmioty ustanawiające relacje ekonomiczne między dwoma państwami potrzebują specjalnego wsparcia. „To ważna misja naszych izb, to nasz wspólny cel – pomóc nawet najmniejszemu biznesowi” – zadeklarował Ułachowicz.

Szef białoruskiej izby podkreślił, że Polska należy do ważnych partnerów handlowych jego państwa. Pod względem wartości obrotów handlowych znajduje się na piątym miejscu wśród partnerów Białorusi. Także według danych z bieżącego roku za okres styczeń-maj.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8139.32 PLN    (36.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ułachowicz chwalił się, że dzięki działalności izb handlowo-przemysłowych dwóch państw w 2019 r. doszło do skutku 41 polsko-białoruskich przedsięwzięć gospodarczych. „To znaczy, że każdego tygodnia nasz biznes spotykał się. W tym roku statystyka całkiem inna, tym niemniej w styczniu-lutym przeprowadziliśmy 13 takich przedsięwzięć” – powiedział biznesmen zapowiadając większe wykorzystywanie technologii komunikacyjnych w nawiązywaniu współpracy gospodarczej między przedsiębiorstwami z dwóch państw.

Czytaj także: Białoruska gospodarka skurczyła się

belta.by/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz