W środę odbyło się wideoseminarium w którym uczestniczyli przedstawiciele polskiej i białoruskiej izby przemysłowo-handlowej.

O seminarium „Polska-Białoruś: współpraca w czasach globalnych wyzwań” przeprowadzonym w trybie wideokonferencji poinformowała białoruska, państwowa agencja informacyjna Biełta. Według niej wnioskiem z seminarium było to, że izby przemysłowo-handlowe „będą przykładać maksimum wysiłków dla rozwoju relacji gospodarczych dwóch państw”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Oczywiście, pandemia to nieoczekiwany czynnik, który wmieszał się w nasze biznesowe, handlowo-gospodarcze życie i życie każdego, nawet najmniejszego przedsiębiorstwa” – powiedział szef Białoruski Izby Handlowo-Przemysłowej Władimir Ułachowicz. Jak uznał dlatego właśnie podmioty ustanawiające relacje ekonomiczne między dwoma państwami potrzebują specjalnego wsparcia. „To ważna misja naszych izb, to nasz wspólny cel – pomóc nawet najmniejszemu biznesowi” – zadeklarował Ułachowicz.

Szef białoruskiej izby podkreślił, że Polska należy do ważnych partnerów handlowych jego państwa. Pod względem wartości obrotów handlowych znajduje się na piątym miejscu wśród partnerów Białorusi. Także według danych z bieżącego roku za okres styczeń-maj.

Ułachowicz chwalił się, że dzięki działalności izb handlowo-przemysłowych dwóch państw w 2019 r. doszło do skutku 41 polsko-białoruskich przedsięwzięć gospodarczych. „To znaczy, że każdego tygodnia nasz biznes spotykał się. W tym roku statystyka całkiem inna, tym niemniej w styczniu-lutym przeprowadziliśmy 13 takich przedsięwzięć” – powiedział biznesmen zapowiadając większe wykorzystywanie technologii komunikacyjnych w nawiązywaniu współpracy gospodarczej między przedsiębiorstwami z dwóch państw.

Czytaj także: Białoruska gospodarka skurczyła się

belta.by/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz