Fundacja Życie i Rodzina podczas środowej konferencji prasowej  w Lublinie zaprezentowała samochód z przyczepką, na której umieszczono banner informujący o postępowaniu ks. prof. Wierzbickiego z KUL na rzecz lewicowego aktywisty Michała Sz. posługującego się pseudonimem „Margot”.

Jak poinformowała Fundacja Życie i Rodzina, działacze domagają się usunięcia ks. prof. Alfreda Wierzbickiego z KUL, powodem ma być poręczenie księdza za za podejrzanego o szereg przestępstw Michała Sz., pseudonim „Margot”.

Zobacz też: Michał Sz. ps. Margot wypuszczony z aresztu

Zdaniem organizacji poręczanie za taką osobę przez wykładowcę katolickiej uczelni jest rzeczą skandaliczną. Wpisuje się w kampanię od dawna prowadzoną przez ks. Wierzbickiego, a mającą na celu oswajanie społeczeństwa z ideologią skrajnej lewicy i przesuwanie debaty publicznej w stronę akceptacji postulatów LGBT.

Według Fundacji do tej kampanii ks. Wierzbicki wykorzystuje autorytet pracownika naukowego KUL. Udziela wywiadów mediom jawnie nieprzychylnym Kościołowi Katolickiemu – nie w celu obrony Kościoła, ale po to, by siać zamęt, co do jego nauki. Matkę Bożą nazywał „matką gender”, o aresztowanym Michale Sz. wypowiadał się per „ona” przyjmując jako własną optykę płci społeczno-kulturowej.

„Katolicka uczelnia nie może zatrudniać do pracy ze studentami osoby, która swoją działalnością publiczną szkodzi Kościołowi. Taka osoba nie będzie miała dobrego wpływu na kolejne roczniki studentów, z którymi pracuje” – powiedział Krzysztof Kasprzak podczas konferencji.

Zobacz też: Nieznany sprawca zabrał tęczową flagę. Aresztowano i zastraszano wszechpolaka, bo miał podobną saszetkę

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na portalu Twojepetycje.pl ruszyła zbiórka podpisów pod petycją o odwołanie go ze stanowiska na uniwersytecie. „Już przeszło 2000 osób podpisało petycję o usunięcie z KUL promotora lewackich ideologii ks. Wierzbickiego! Dość ideologii LGBT na katolickim uniwersytecie!” – piszą organizatorzy.

Przedstawiciele fundacji uważają, że w swojej działalności publicznej ks. Wierzbicki od lat wypowiada się niezgodnie z nauczaniem Kościoła Katolickiego, promuje ideologię gender, a ostatnio poręczył za podejrzanego o szereg przestępstw Michała Sz., pseudonim „Margot”. Michał Sz. decyzją sądu przebywał w areszcie w Płocku. Jest podejrzany o rozboje oraz serię profanacji. Promuje ideologię gender twierdząc, że nie jest ani mężczyzną, ani kobietą i każe mówić do siebie jak do kobiety. Współpracuje z innymi bojówkarzami LGBT i inspiruje działaczy tego środowiska do kolejnych zamieszek.

Zobacz też: Socjolog z UW: LGBT to nowa religia. Liberalne elity tworzą totemy, wokół których się jednoczą

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz