Ponad miesiąc od zamachu terrorystycznego w petersburskim metrze Federalna Służba Bezpieczeństwa zatrzymała kolejnego z jego współorganizatorów.

3 kwietnia br. urodzony w Kirgistanie 22-letni Akbarżon Dżaliłow wysadził się w pociągu petersburskiego metra doprowadzając do śmierci 11 osób. 18 kwietnia Rosjanie zatrzymali pochodzącego także z Azji Środkowej 27-letniego Abrora Azimowa, który został oskarżony o przygotowanie Dżaliłowa do ataku terrorystycznego. Ten szybko przyznał się do winy.

Dziś Federalna Służba Bezpieczeństwa poinformowała o zatrzymaniu kolejnego osobnika zaangażowanego z zorganizowanie petersburskiego zamachu. Zatrzymany jest niejaki Ermatow, „urodzony w Azji Środkowej” – jak informuje agencja informacyjna RIA Nowosti. Zatrzymany został „na odrębne polecenie Komitetu Śledczego”. Jest podejrzany o „nielegalny obrót materiałami wybuchowymi”, co może wskazywać na jego role w ataku z 3 kwietnia. Agencja piszę, że w sprawie zatrzymano już jednego Ermatowa – Ibrahimżona, jak na razie określono czy dziś zatrzymany to jego krewny.

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz