FSB twierdzi, że za zamachem na Duginę stoją ukraińskie służby

FSB uważa, że Daria Dugina zginęła w zamachu przeprowadzonym przez ukraińskie służby specjalne. “Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej w rezultacie przeprowadzenia kompleksowych działań operacyjno-rozpoznawczych rozwiązała sprawę morderstwa rosyjskiej dziennikarki Darii Duginy, urodzonej w 1992 roku” – napisano w komunikacie, cytowanym w poniedziałek przez agencję Interfax.

Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej twierdzi, że zamach przygotowały i przeprowadziły ukraińskie służby specjalne. Według FSB sprawcą zamachu na Duginę była 43-letnia obywatelka Ukrainy, która przybyła do Rosji wraz ze swą nastoletnią córką. Po przeprowadzeniu zamachu Ukrainka miała wyjechać do Estonii.

Rosjanie twierdzą, że “zbrodnia została przygotowana i popełniona przez ukraińskie służby specjalne”. Ich zdaniem sprawcą ma być “obywatelka Ukrainy, Natalia Wowk, urodzona w 1979 r., która miała przybyć do Rosji 23 lipca 2022 r.”.

Po przeprowadzeniu zamachu Ukraina miała wyjechać do Estonii.

FSB pisze, że w celu uzyskania informacji o stylu życia Duginy, zabójcy wynajęli w Moskwie mieszkanie w tym samym budynku, w którym mieszkała zmarła.

Do obserwacji Duginy podejrzani mieli używać samochodu Mini Cooper, a przy wjeździe do Rosji posługiwać się numerami rejestracyjnymi tzw. Donieckiej Republiki Ludowej – E982ХН DPR, w Moskwie zaś – kazachskimi – 172AJD02, przy wyjeździe – ukraińskimi – AH7771IP.

Wowk miała być obecna na tym samym festiwalu, w którym uczestniczyła Daria Dugina.

Jak informowaliśmy, w niedzielę były deputowany do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Ilja Ponomariow przekazał z kolei, że tak zwana Narodowa Armia Republikańska wzięła na siebie odpowiedzialność za zabójstwo córki Aleksandra Dugina.

Samochód, którym podróżowała Daria Dugina został wysadzony w powietrze w nocy z soboty na niedzielę w pobliżu wsi Bolszyje Wiaziemy w obwodzie moskiewskim. Kobieta zginęła na miejscu. Wracała z wydarzenia polityczno-kulturalnego, na którym przebywał także jej ojciec, publicysta znany z radykalnych, imperialnych poglądów. Skłania to komentatorów do wniosku, że to właśnie Aleksandr Dugin był celem ataku.

W śledztwie ustalono, że morderstwo Darii Duginy, córki publicysty Aleksandra Dugina, zostało zaplanowane i zlecone – podała w niedzielę służba prasowa Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej. Dochodzenie wykazało już, że w podwoziu samochodu, jakim podróżowała Dugina, umieszczono ładunek wybuchowy.

interfax.ru / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. r2d2
    r2d2 :

    taka była nacjonalistyczna, a jeździła japońskim samochodem zamiast patriotycznie “moskwiczem”? Cały ten ruski jazgot dotyczący ruskiego miru to ściema dla intelektualnej biedoty która kończy się gdy kupują zachodniego laptopa, samochód, drona czy ubrania (Putin i kurtka Loro Piana za 1.5 miliona rubli). Ruscy to mix idiotyzmu, nacjonalizmu/bolszewizmu/nazizmu (Rosyjska Armia Wyzwoleńcza – generał Andriej Andriejewicz Własow) , barbarzyństwa i wiecznie nienasyconej chęci napadania na sąsiadów. Nawet komunizmu sami nie wymyślili a Lenina Niemcy zawieźli do Rosji w zapieczętowanym pociągu.