Były deputowany do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Ilja Ponomariow przekazał, że tak zwana Narodowa Armia Republikańska wzięła na siebie odpowiedzialność za zabójstwo córki Aleksandra Dugina.

Samochód, którym podróżowała Daria Dugina został wysadzony w powietrze w nocy w pobliżu wsi Bolszyje Wiaziemy w obwodzie moskiewskim. Kobieta zginęła na miejscu. Wracała ona z wydarzenia polityczno-kulturalnego, na którym przebywał także jej ojciec, publicysta znany z radykalnych, imperialnych poglądów. Skłania to komentatorów do wniosku, że to właśnie Aleksandr Dugin był celem ataku. W śledztwie ustalono, że morderstwo Darii Duginy, córki publicysty Aleksandra Dugina, zostało zaplanowane i zlecone, podała w niedzielę służba prasowa Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej. Dochodzenie wykazało już, że w podwoziu samochodu, jakim podróżowała Dugina, umieszczono ładunek wybuchowy.

Według Ponomariowa także “wiele innych akcji partyzanckich akcji bezpośredniej prowadzonych na terytorium Rosji w ostatnich miesiącach” zostało przeprowadzonych przez Narodową Armię Republikańską (NRA).

Ponomariow przekazał, że kontakt z bojownikami utrzymywany jest za pomocą kanału na Telegramie “Rospartyzan”, gdzie w niedzielę umieszczono manifest grupy.

 

Tłumaczenie manifestu NRA:

“My, rosyjscy działacze, wojskowi i politycy, teraz partyzanci i bojownicy Narodowej Armii Republikańskiej, wyjmujemy spod prawa podżegaczy wojennych, rabusiów i ciemiężycieli narodów Rosji!

Ogłaszamy prezydenta Putina uzurpatorem władzy i zbrodniarzem wojennym, który złamał Konstytucję, rozpętał bratobójczą wojnę między narodami słowiańskimi i skazał rosyjskich żołnierzy na pewną i bezsensowną śmierć.

Ubóstwo i trumny dla jednych, pałace dla innych – istota jego polityki.

Wierzymy, że osoby pozbawione praw mają prawo do buntu przeciwko tyranom.

Putin zostanie przez nas obalony i zniszczony!

Naszym celem jest powstrzymanie niszczenia Rosji i jej sąsiadów, powstrzymanie działalności garstki kremlowskich biznesmenów, którzy wyssali bogactwo naszego narodu i popełniają dziś zbrodnie w kraju i poza nim.

Urzędników rządu Federacji Rosyjskiej i administracji regionalnej uznajemy za wspólników uzurpatora – ci, którzy nie zrezygnują ze swoich uprawnień, zostaną przez nas zniszczeni.

Ogłaszamy biznesmenów, którzy zarabiają na korupcji i powiązaniach z urzędnikami – zdrajcami Ojczyzny i wspólnikami uzurpatora. Ci, którzy nie wyrażają skruchy i nie wypowiadają się publicznie przeciwko temu rządowi i jego wojnie, zostaną przez nas zniszczeni, podobnie jak ich własność.

Ogłaszamy pracowników resortów siłowych wspólnikami uzurpatora. Ci, którzy nie złożą broni i nie zdejmą pagonów, zostaną przez nas zniszczeni.

Ogłaszamy transporty wojskowe oraz ładunki tych, którzy zarabiają na wojnie i wspomagają ją finansowo – legalnymi celami, które zniszczymy.

Pamiętamy bombardowania domów w Rosji, które wyniosły Putina do władzy. Wiemy, że reżim nie poprzestanie na żadnej z najbardziej ohydnych zbrodni. I deklarujemy: będziemy działać tylko przeciwko osobom tej władzy. Nie będziemy atakować obiektów cywilnych i cywilów, a jeśli siły bezpieczeństwa Putina będą dokonywać takich prowokacji i przypisywać nam ofiary – nie wierzcie im!

Wzywamy żołnierzy armii rosyjskiej do zaprzestania strzelania do naszych braci z innych krajów – Gruzji, Syrii i innych (Ponomariow na swoim nagraniu wymienił także Ukraińców, jednak w oryginalnym manifeście nie zostali oni wspomniani – red.).

Wzywamy wszystkich Rosjan do przyłączenia się do naszych szeregów i wzniesienia biało-niebiesko-białej flagi nowej Rosji zamiast trójkolorowej zhańbionej przez rząd Putina.

Wzywamy tych, którzy są gotowi do walki, aby poszli za naszym przykładem i obalili ten nieludzki, obłudny i antyludowy reżim!

Uważamy za niedopuszczalne, że Rosjanie zaczęli być zniesławiani na całym świecie z powodu zbrodni wojennych popełnianych przez tych, którzy nie mają ani narodowości, ani ojczyzny, a kochają tylko pieniądze i władzę.

Świat nie jest wrogiem Rosji, a Rosja nie jest wrogiem ludzkości i udowodnimy to czynami.

Damy ochronę wszystkim, którzy podążą za naszym wezwaniem.

Wszyscy, którzy realizują nasz program aż do zmiany reżimu, są zwolnieni z odpowiedzialności na mocy praw uzurpatora.

Po naszym zwycięstwie natychmiast uwolnimy wszystkich bezprawnie skazanych przez władze Putina.

Damy wolność wszystkim narodom zamieszkującym Rosję i zbudujemy nowe społeczeństwo – społeczeństwo bez oligarchów, bez korupcji, bez arbitralności urzędników, bez poniżającej biedy.

Społeczeństwo, w którym każdy jest wynagradzany zgodnie ze swoją pracą. Społeczeństwo bez wojen i przemocy.

Społeczeństwo, w którym władza będzie należeć do ludu, w którym obywatele będą wybierać swoich przywódców i sami organizować życie swoich miast i wsi.

Społeczeństwa, w którym władcy nie będą mogli poświęcić życia ludzkiego dla własnej wielkości, ale będą myśleć o edukacji, medycynie i postępie naukowym.

Społeczeństwo, w którym wszyscy będą dumni, że urodził się na terytorium Rosji i będą chcieli w nim mieszkać!

Niech żyje Wolna Rosja!

Gdziekolwiek jesteś – walcz jak my, walcz razem z nami, walcz lepiej niż my!

Oczyśćmy naszą Ojczyznę z brudu! Zwycięstwo będzie nasze!”

CZYTAJ TAKŻE: Partyzanci kolejowi w Rosji przyznali się do wykolejenia wagonów na Dalekim Wschodzie

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply