Zakaz wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego będzie obowiązywał do do 2040 roku we Francji i jej terytoriach zamorskich.

Ustawę zakazująca wydobycia ropy naftowej została przegłosowana we wtorek 19 grudnia we francuskim parlamencie. Według nowego prawa obowiązujące obecnie zezwolenia na poszukiwanie i koncesje na wydobywanie surowców nie zostaną już przedłużone. Dodatkowo nie zostaną wydawane już nowe pozwolenia.

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył na Twitterze, że jego kraj jest pierwszym na świecie, który zdecydował się na wprowadzenie takiego ograniczenia.

ZOBACZ TAKŻE: Orlen kupił już drugą w tym roku dostawę irańskiej ropy

Francuski minister środowiska Nicolas Hulot podkreślił, że nowe prawo ma pokazywać, iż obecne pokolenia mogą zadbać o przyszłe pokolenia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Komentatorzy wskazują, że zakaz jaki wprowadziła Francja to część większego planu odciążenia francuskiej gospodarki od paliw kopalnych i spełnienia zobowiązań Francji, zaciągniętych w ramach porozumienia klimatycznego w Paryżu, mającego na celu ograniczenia globalnego ocieplenie.

Eksperci zaznaczają jednak, że uchwalone przez francuski parlament prawo ma w dużej mierze znaczenie jedynie symboliczne, ponieważ ropa naftowa i gaz ziemny wydobywane we Francji stanowią tylko 1 proc. krajowej konsumpcji. Reszta jest importowana.

Kresy.pl / wprost.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz