Zakaz wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego będzie obowiązywał do do 2040 roku we Francji i jej terytoriach zamorskich.

Ustawę zakazująca wydobycia ropy naftowej została przegłosowana we wtorek 19 grudnia we francuskim parlamencie. Według nowego prawa obowiązujące obecnie zezwolenia na poszukiwanie i koncesje na wydobywanie surowców nie zostaną już przedłużone. Dodatkowo nie zostaną wydawane już nowe pozwolenia.Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył na Twitterze, że jego kraj jest pierwszym na świecie, który zdecydował się na wprowadzenie takiego ograniczenia.

ZOBACZ TAKŻE: Orlen kupił już drugą w tym roku dostawę irańskiej ropy

Francuski minister środowiska Nicolas Hulot podkreślił, że nowe prawo ma pokazywać, iż obecne pokolenia mogą zadbać o przyszłe pokolenia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Komentatorzy wskazują, że zakaz jaki wprowadziła Francja to część większego planu odciążenia francuskiej gospodarki od paliw kopalnych i spełnienia zobowiązań Francji, zaciągniętych w ramach porozumienia klimatycznego w Paryżu, mającego na celu ograniczenia globalnego ocieplenie.

Eksperci zaznaczają jednak, że uchwalone przez francuski parlament prawo ma w dużej mierze znaczenie jedynie symboliczne, ponieważ ropa naftowa i gaz ziemny wydobywane we Francji stanowią tylko 1 proc. krajowej konsumpcji. Reszta jest importowana.

Kresy.pl / wprost.pl [layerslider id=”34″]

Reklama

Tagi: , , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
[layerslider id="44"]
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz