Ukraiński koncern zbrojeniowy Ukroboronprom liczy na wsparcie firmy Mesko i transfer polskich technologii. Ponadto zaznacza, że technologie ukraińskie umożliwiły Polsce stworzenie nowoczesnej amunicji kalibru 155 mm i 122 mm.

Polska firma zbrojeniowa Mesko S.A., będąca częścią polskiej grupy zbrojeniowej, i ukraiński koncern Ukroboronprom będą wspólnie pracować nad stworzeniem nowych formuł składu prochu strzelniczego różnych typów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Rozmowy na ten temat toczyły się podczas MSPO w Kielcach.

O wspólnym projekcie Mesko i Ukroboronprom poinformował dyrektor departamentu ds. broni precyzyjnej i amunicji ukraińskiego koncernu, Andrij Artiuszenko:

– Szczególną uwagę poświęcono kwestiom współpracy naukowo-technicznej w obszarze stworzenia perspektywicznych materiałów wybuchowych i ich produkcji w przedsiębiorstwach wchodzących w skład koncernu.

Przeczytaj: Polska chce kupić ukraińskie systemy obrony aktywnej dla 500 czołgów T-72

Dokumenty niezbędne dla rozpoczęcia tych prac mają zostać przygotowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy .

– Nasz cel to podnieść współpracę Polski i Ukrainy na strategiczny poziom – mówi Artiuszenko. – Nasze technologie pozwoliły już Polsce stworzyć nowoczesną amunicję o kalibrze 155 i 122 mm. Teraz liczymy na wsparcie naszych partnerów – transfer technologii z Polski pozwoli Ukrainie zabezpieczyć możliwości produkcji amunicji.

Podczas MSPO 2018 w Kielcach podpisano również porozumienie ws. remontu torped pozostających na wyposażeniu Marynarki Wojennej RP i dostawie części zamiennych dla MW RP.

Przeczytaj także: Unia Europejska pożyczy Ukrainie 1 mld euro

Czytaj również: Polskie uzbrojenie dla polskich śmigłowców. MESKO i CWP ITWL podpisały umowę

kuriergalicyjski.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply