Jak informuje Agencja Prasowa Reuters, włoscy producenci samochodów prowadzą rozmowy z firmami produkującymi wentylatory do respiratorów. Fiat i Ferrari chcą pomóc tworzenie maszyn ratujących życie zakażonych koronawirusem.

Ferrari i Fiat, włoscy producenci samochodów, chcą pomóc w produkcji respiratorów podtrzymujących oddychanie – informuje w czwartek Reuters. Firmy są w trakcie prowadzenia rozmów.

Największa włoska firma produkująca te maszyny chciałaby żeby Ferrari, Fiar czy Marelli użyczyły swoich linii produkcyjnych do budowy przynajmniej niektórych części.

„Rozmawiamy z Fiat Chryslerem, Ferrari i Marelli, chcemy dowiedzieć się czy są w stanie podać nam rękę w procesie produkcji niektórych części elektronicznych” – mówił szef firmy produkującej sprzęt medyczny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rząd poprosił Siare (firmę produkującą respiratory) o zwiększenie swojej miesięcznej produkcji ze 160 do przynajmniej 500. Jak informowaliśmy wcześniej, Attilio Fontana Gubernator Lombardii zaapelował do personelu medycznego, który w ostatnim czasie przeszedł na emeryturę o pomoc w walce z pandemią – pisze Reuters. Do tej pory część włoskich pracowników służby zdrowia również zostało zarażonych. Szacuje się, że jest to około ośmiu procent personelu.

„Apeluję z całego serca do wszystkich lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego, który w ostatnich dwóch latach przeszedł na emeryturę, pomóżcie nam” – mówił Fontana na konferencji prasowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Gubernator Lombardii stwierdził, że możliwe są kolejne posunięcia jeśli sytuacja nie ulegnie polepszeniu. Według niego za wiele osób ignoruje blokadę i wychodzi z domu.

„Niestety, liczby zakażonych nie spadają, ciągle rosną” – mówił. „Z każdym wyjściem z domu narażacie siebie i innych na ryzyko. Prosimy was o poświęcenie by ratować życia”.

Zobacz także: Koronawirus: Komornicy wstrzymują egzekucje. Ograniczone będą także licytacje i eksmisje

Próbując zaspokoić nagłą potrzebę na personel medyczny, włoski rząd ogłosił we wtorek, że dziesięć tysięcy studentów kierunków lekarskich otrzyma dyplomy bez końcowych egzaminów. Studenci będą mogli zrobić specjalizację po opanowaniu pandemii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rząd zamknął restauracje, bary i większość sklepów. Dodatkowo zawiesił działalność szkół i uniwersytetów, zalecił także mieszkańcom pozostanie w domach przynajmniej do trzeciego kwietnia.

Zobacz także: Z Polski, mimo zamknięcia granic, wyjechało tylko 4 proc. ukraińskich migrantów zarobkowych

„Nie wiem czy środki przez nas podjęte będę rozszerzone po trzecim kwietnia” – mówiła Paola De Micheli, minister infrastruktury. „Podejmiemy decyzje bazując na liczbach i zdarzeniach. Nie możemy wykluczać niczego. Wszystkiego dowiemy się w najbliższych dniach”.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz