„Nie ma miejsca w przestrzeni publicznej dziś, w Polsce, na tego typu zachowania. Mam nadzieję, że Kazik wróci szybko na antenę” – powiedziała w niedzielę wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Odniosła się do sytuacji w Radiowej Trójce. Zapowiedziała, że rząd zajmie się sprawą. Podkreśliła, że winni będą pociągnięci do odpowiedzialności.

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała w niedzielę, że „nie ma miejsca w przestrzeni publicznej dziś, w Polsce, na tego typu zachowania. Mam nadzieję, że Kazik wróci szybko na antenę” – informuje „Polsat News”. Odnosiła się w ten sposób do sytuacji w Radiowej Trójce. Zaznaczyła, że rząd zamierza zająć się tą sprawą, a winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Jak informowalismy, utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” 15 maja pojawił się na szczycie listy przebojów Marka Niedźwieckiego w programie trzecim Polskiego Radia. Po kilku minutach link do aktualnego notowania przestał działać, podobnie jak do artykułu informującego o sukcesie piosenki. Cztery lata temu dziesiątego kwietnia / Marii prosto pod koła córka uciekła / Maria nie przekroczy bramy dziś tej / bo Twój ból jest lepszy niż jej / Twój ból jest lepszy niż jej  – śpiewa Kazik.

Piosenka Kazika nawiązuje do sytuacji, kiedy Jarosław Kaczyński odwiedził grób matki mimo obostrzeń nałożonych przez rząd – cmentarze w czasie pandemii miały być zamknięte.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wicepremier Jadwiga Emilewicz wysłała w niedzielę list do szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego. Domagała się wyjaśnienia sprawy oraz przywrócenia utworu. Podkreśliła, że taka ingerencja miała miejsce po raz ostatni w 1984 roku. Władze ocenzurowały wówczas utwór „To tylko tango” Maanamu. Zaznaczyła, że liczy na zdecydowane i szybkie kroki w tej sprawie.

„Pamiętam jeszcze lata 80. Wtedy wszyscy słuchaliśmy Programu III, słuchaliśmy listy przebojów. Pamiętam ten smutny czas, kiedy werble z „To tylko tango” Maanamu były grane w miejscach, w których ocenzurowywano ich piosenki na listach przebojów. Było to robione dlatego, bo cały zespół odmówił prezentacji przed wysokimi przedstawicielami ZSRR. Mam nadzieję, że tego rodzaju czasy mamy za sobą” – powiedziała minister rozwoju na antenie „Polsat News”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Ja nie wiem, co się wydarzyło, w jaki sposób wyglądało głosowanie w piątek. Jeżeli reakcją, nawet na nieprawidłowość, jest odwołanie głosowania, to taka decyzja jest dla mnie niezrozumiała. Przywołuje czasy, w których naprawdę nie chcielibyśmy się znaleźć” – dodała.

Jej zdaniem w obecnej przestrzeni publicznej „nie ma miejsca na tego typu zachowania”. „Mam nadzieję, że Kazik wróci szybko na antenę. Zbadamy co się stało i ewentualni winni całej sytuacji nie będą mieli już wpływu na media publiczne” – zapewniła.

Zobacz także: Brudziński o piosence Kazika: atakowanie Kaczyńskiego za złożenie kwiatów jest czymś barbarzyńskim, ale dozwolonym

polsatnews.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz