Europoseł PiS Joachim Brudziński odniósł się do decyzji o usunięciu ze strony programu trzeciego Polskiego Radia informacji o najnowszym „numerze jeden” listy przebojów. Na szczycie zestawienia znalazł się krytyczny wobec Kaczyńskiego utwór „Twój ból jest lepszy niż mój ból” Kazika Staszewskiego.

Jak informowalismy, utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” 15 maja pojawił się szczycie listy przebojów Marka Niedźwieckiego w programie trzecim Polskiego Radia. Po kilku minutach link do aktualnego notowania przestał działać, podobnie jak do artykułu informującego o sukcesie piosenki. Cztery lata temu dziesiątego kwietnia / Marii prosto pod koła córka uciekła / Maria nie przekroczy bramy dziś tej / bo Twój ból jest lepszy niż jej / Twój ból jest lepszy niż jej  – śpiewa Kazik.

Piosenka Kazika nawiązuje do sytuacji, kiedy Jarosław Kaczyński odwiedził grób matki mimo obostrzeń nałożonych przez rząd – cmentarze w czasie pandemii miały być zamknięte.

Do sprawy odniósł się Tomasz Kowalczewski dyrektor-redaktor naczelny Programu 3 Polskiego Radia. Szanowni Słuchacze, podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania – napisał w oświadczeniu.

Teraz całą sytuację skomentował na Twitterze Joachim Brudziński, europoseł PiS. Atakowanie PJK za to,że w 10-tą rocznicę największej katastrofy jaka spotkała nasz Naród po 1945 roku,złożył wieniec pod pomnikiem swojego brata oraz na Jego symbolicznym grobie na Powązkach jest czymś barbarzyńskim. Nieważne czy krytykują go Tusk, Pani Łepkowska czy Kazik – napisał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

.. ale zdejmowanie z @RadiowaTrojka informacji o wygranej #lpp3 piosenki Kazika (moimi zdaniem niesprawiedliwą w swej treści),jest albo przejawem głupoty albo czyjejś złej woli. W wolnym kraju artysta ma prawo do swojej artystycznej (czasami niemądrej) interpretacji zdarzeń – dodał Brudziński.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Roman1
    Roman1 :

    Wyjątkowym barbarzyństwem ze strony Kaczyńskiego (władcy Polski) bał zakaz odwiedzania grobów bliskich, gdy sam się wybierał na cmentarz. Prowokacją jest natomiast pojechanie na Powązki, gdyż powinien pojechać na Wawel. Czy niejaki Brudziński to zrozumie?