Lewicowy rząd premiera Pedro Sancheza zatwierdził program dla dzieci do 6 roku życia na rok szkolny 2022-2023. Wspomina w nim o „odkrywaniu seksualności” i „konstrukcji płci”, a nie ma odniesienia do rodziny – donosi dziennik „El Mundo”.

Jak donosi dziennik El Mundo, lewicowy rząd premiera Pedro Sancheza zatwierdził program dla dzieci do 6 roku życia na rok szkolny 2022-2023. Wspomina w nim o „odkrywaniu seksualności” i „konstrukcji płci”, a nie ma odniesienia do rodziny.

Po raz pierwszy państwo reguluje edukację dzieci na tak wczesnym etapie, choć treść programu ma na razie być „orientacyjna”, a nie obowiązkowa dla regionów autonomicznych – zaznaczył hiszpański dziennik „El”. Mundo”.

Zobacz też: Hiszpania: odwrócone krzyże jako bożonarodzeniowa dekoracja

Opublikowany przez dziennik we wtorek dokument podkreśla, że ​​w wieku 6 lat dziecko „odkrywa seksualność i zaczyna konstruować płeć”.

„W tej chwili szczególnie ważne jest towarzyszenie dzieciom w ich rozwoju osobistym, z poszanowaniem różnorodności afektywno-seksualnej oraz pomaganie im w identyfikowaniu i eliminowaniu wszelkiej dyskryminacji” – podkreśla program. W tekście nie ma odniesienia do rodziny i prawie nie ma wzmianki o roli rodziców czy opiekunów prawnych w wychowaniu dzieci. Według „El Mundo” program opiera się na teorii „queer”, zgodnie z którą płeć jest budowana i modelowana społecznie, a nie jest kwestią biologii opartej na urodzeniu się chłopcem lub dziewczynką.

Zgodnie z tekstem „interakcja z osobą dorosłą kieruje i w dużej mierze kształtuje chłopców i dziewczęta, gdyż dzieci mają tendencję do naśladowania i powielania strategii komunikacji społecznej (…) Dlatego konieczne jest rozpoznanie i wyeliminowanie mechanizmów ukrytej dyskryminacji obecnych w środowisku szkolnym” .

Zobacz też: Hiszpania usuwa nakaz noszenia masek na świeżym powietrzu

Jak informowaliśmy na naszym portalu, Jesus Luis Barron Lopez w czasie lekcji w publicznej szkole średniej przeprowadził za zgodą dyrekcji lekcję o seksualności. Jego wypowiedzi były zgodne z treścią podręcznika, jednak inspektor rady ds. edukacji uznała jego wypowiedź za “homofobiczną, rasistowską i patriarchalną, wykazującą pogardę dla innych grup” – poinformował portal Okidario.

To tak, jakby mnie ukarali za stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła – oświadczył dziennikarz w rozmowie z nauczycielami, cytowany przez PAP. “Wobec nauczyciela zostały wyciągnięte surowe sankcje za powiedzenie prawdy naukowej, że istnieją tylko dwie płcie biologiczne, męska i żeńska, w zależności od urodzenia się z chromosomami XX w przypadku kobiet oraz XY w przypadku mężczyzn” – podkreśliła Polonia Castellanos, przewodnicząca organizacji Prawników Chrześcijańskich.

Barron Lopez przeprowadził w kwietniu za zgodą dyrekcji szkoły lekcję nt. seksualności człowieka. Treść zajęć była zgodna z podręcznikiem. Nauczyciel podkreślił, że choć istnieją osoby transseksualne, które mogą operacyjnie zmienić swoje genitalia, to jednak genetycznie zachowują chromosomy swojej płci urodzenia.

Zobacz też: W orzecznictwie ETPC tzw. “push back” wobec imigrantów jest legalny

Kresy.pl/Interia

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply