Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziane w trakcie 89. miesięcznicy smoleńskiej.

Kaczyński w przemówieniu podczas niedzielnych obchodów 89. miesięcznicy smoleńskiej stwierdził, że „będziemy mieli taką Polskę, że nikt nam nie narzuci woli z zewnątrz”. Jak podkreślił, „nawet jeżeli w pewnych sprawach pozostaniemy w Europie sami, to pozostaniemy i będziemy tą wyspą wolności, tolerancji, tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii”.

W Polskim Radiu 24 wiceminister Dziedziczak powiedział, że wypowiedź szefa PiS pokazuje działanie polskiego rządu, który chce „na poważnie realizować idee twórców UE”.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

„Nasza propozycja – w kontekście przeciwstawienia się skrajnemu federalizmowi europejskiemu, tworzeniu superpaństwa kosztem państw narodowych, zamiast unii europejskich narodów, wreszcie, po odejściu od chrześcijańskiej nauki społecznej – to jest klasyczna realizacja tego, co postulowali ojcowie Europy” – mówił wiceszef MSZ.  Jak dodał,”To, co przeciwstawia się naszej wizji UE, to jest właśnie skrzywiony obraz ojców założycieli. My w tej chwili w UE jesteśmy najbliżej ich wizji” – dodał.

Wiceszef resortu spraw zagranicznych podkreślił, że Polska nie zamierza opuszczać Unii. „Polska jest bardzo ważnym członkiem UE, jednym z największych krajów, liderem krajów Europy Środkowej i Wschodniej” – podkreślił.

Kresy.pl / PAP

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz