Dyrektor wywiadu USA Dan Coats oświadczył w środę, że USA planują następne działania wobec Rosji, które mają być reakcją na ingerencję w wybory czy próbę otrucia byłego szpiega w Wielkiej Brytanii.

Dan Coats, na pytanie dziennikarza czy administracja Trumpa wprowadzi dodatkowe retorsje wobec Rosji, oprócz wydalenia dyplomatów, powiedział: Bardzo poważnie się nad tym zastanawiamy i zrobimy więcej, i to szybko.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Stany Zjednoczone wydaliły ostatnio 60 rosyjskich dyplomatów, a także nakazały zamknięcie rosyjskiego konsulatu generalnego w Seattle w odpowiedzi na zamach na byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala.

ZOBACZ TAKŻE: Zachód nie powinien zaczynać nowej zimnej wojny z Rosją

Sądzę, że coraz lepiej zdajemy sobie sprawę z tego, że Rosja może nadal podejmować na wiele sposobów działania wymierzone w nasze wybory – powiedział dyrektor wywiadu USA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Dan Coats występując w marcu tego roku przed senacką komisją sił zbrojnych oświadczył, że jest „bardzo prawdopodobne”, iż Moskwa będzie próbowała wpływać na amerykańskie wybory środka kadencji (midterm) w listopadzie 2018 roku.

Agencja Reutera przypomina, że kierowane przez Coatsa agencje wywiadu i kontrwywiadu informowały, że Rosja ingerowała w wybory prezydenckie w USA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Dyrektor wywiadu powiedział również, że podjęto już decyzję w sprawie obecności wojsk amerykańskich w Syrii. Ma ona zostać „ogłoszona wkrótce”. We wtorek w Białym Domu miały miejsce rozmowy w tej sprawie.

We wtorek Trump oświadczył, że „myśli poważnie” o wycofaniu amerykańskich wojsk oraz „ściągnięciu żołnierzy do domu”. Naszą główną misją (…) było pozbycie się Państwa Islamskiego (IS). Prawie zrealizowaliśmy ten cel – powiedział.

Kresy.pl / interia.pl / forsal.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz