Były dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny, został odwołany ze stanowiska po ujawnieniu, że kupił od zarządzanej przez siebie instytucji dom z bonifikatą wynoszącą 95-proc. Po 4 miesiącach wrócił do pracy w Lasach Państwowych. Został dyrektorem regionalnym w Poznaniu.

W siedzibie poznańskiej dyrekcji odbyło się uroczyste mianowanie nowego dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Pełniący obowiązki dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józef Kubica przekazał akt powołania dyrektorowi Andrzejowi Koniecznemu – napisano na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Oznacza to, że były dyrektor generalny wrócił do pracy w Lasach Państwowych po czterech miesiącach. Został zwolniony ze stanowiska po ujawnieniu, że kupił dom od lasów za 9,4 tys. zł – z 95 proc. bonifikatą. Następnie przepisał nieruchomość na syna.

Onet napisał po koniec marca br., że Andrzej Konieczny kupił za 9,4 tys. zł od Lasów Państwowych warty niemal 190 tys. zł dom na Podlasiu. Informacje portalu wskazywały, że transakcja między Koniecznym a Nadleśnictwem Pomorze miała miejsce w listopadzie 2019 r., a dyrektor miał skorzystać z 95-proc. bonifikaty przysługującej pracownikom lasów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zobacz także: Małopolska: do lasu wyrzucono ponad 2 tony odpadów poubojowych

„Konieczny skorzystał z ulgi, mimo że należy się ona tym leśnikom, którzy pracują w danym nadleśnictwie i użytkują lokale służbowe. Według naszych informacji Konieczny miał co prawda meldunek, ale nie mieszkał na terenie nadleśnictwa” – pisał wówczas Onet.

Andrzej Konieczny to absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku leśnictwo. W 2004 roku otrzymał tytuł doktora nauk ekonomicznych. Ukończył studia podyplomowe Master of Business Administration University of Illinois we współpracy z Politechniką Lubelską, a także studia podyplomowe Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku – informują Lasy Państwowe.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Rząd umożliwi zamianę terenów Lasów Państwowych na inny grunt należący do państwa

„Andrzej Konieczny, w 100-letniej historii RDLP w Poznaniu jest 19 z kolei dyrektorem” – napisano.

wiadomosci.onet.pl / poznan.lasy.gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz