Poseł PiS na antenie TVP Info skrytykował politykę historyczną Kijowa.

– Jeśli Ukraina chce dołączyć do grona krajów europejskich, to z Banderą na sztandarze będzie to niemalże niemożliwe– powiedział Dworczyk.Wspomniał, że – W ramach wsparcia gospodarczego przekazaliśmy Ukraińcom kredyt, czyli pożyczkę zwrotną i oprocentowaną. Wspieramy Ukrainę w walce z Federacją Rosyjską, ale nie ma zgody na gloryfikacje przestępców jak Bandera i członkowie OUN czy UPA.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraina z Banderą do Europy nie wejdzie

Według Dworczyka – Z naszej strony jest chęć współpracy. W tym cały tkwi ambaras, żeby dwoje chciało na raz. My wyrażamy chęć współpracy, oczekujemy takiej samej determinacji po drugiej stronie.

kresy.pl / wpolityce.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. roman1 :

  Panie Dworczyk. Przestań Pan chrzanić. Krytykujecie banderowców, a po raz kolejny dajecie (nie pożyczacie) pieniądze gloryfikatorom morderców. Stoicie w rozkroku, a to naraża pewne Wasze bardzo bolesne, w przypadku urazu, części ciała. Dość dawania pieniędzy banderowcom.

 2. wolodyjowski :

  Robienie dobrze Ukrainie przez Polskę to nie tylko bezzwrotne pożyczki sięgające kilku miliardów PLN, ale też dotowanie gazu dla Ukrainy (przypominam że Polska kupuje gaz od Rosji za ok 500 USD i odsprzedaje ten sam gaz na Ukrainę za ok. 200 USD – nie powiem jak to się nazywa, bo każdy wie), finansowanie działalności ukraińskich organizacji na terenie Polski, finansowanie ukraińskich szkół i ukraińskiej prasy. Kolejny przykład robienia Polski w balona przez Ukrainę: Kraków zamienił kościół katolicki w samym sercu Starego Miasta, przy Plantach, na ukraińską grecko-katolicką cerkiew żeby Ukraińcy byli szczęśliwi w Krakowie, a we Lwowie nie można się doprosić zwrotu katolickich świątyń ich prawowitym właścicielom, czyli społeczności katolickiej Lwowa. Robią nas jak chcą a my się dajemy. Może tak już musi być w tym naszym nieszczęśliwym kraju.

  • wojmir :

   W całości sie z Panem zgadzam, Panie Pułkowniku Wołodyjowski. Jesteśmy robieni przez niby polski rząd w stado jeleni. Panie Dworczyk jak zobaczymy konkretne działania w stylu oskarżenia karnego Tymy za szerzenie nazizmu upadlińskiego oraz wywrotowej, antypolskiej, działalności wymierzone w integralnośc Państwa Polskiego i jak zostanie skazany a jego organizacja zdelegalizowana, to uwierzymy Panu!!! Powinienem podpisać – Polacy!

 3. jaro7 :

  Dworczyk to kolejny pisdzielec który co innego mówi(tekst do własnych wyznawców ) a co innego robi .Kłamią i tyle.a czy ktos zwrócił uwage na jedno slowo w jego wypocinach,to slowo to NIEMALŻE,czyli w pewnym stopniu będzie to możliwe.Kłamali w tej sprawie od początku i kłamać nadal będą.Im wystarczy ich elektorat i to do niego jest ten przekaz(Kaczyńskiego też).Poza tym czytalem na prawy.pl ze on rozwala Polonię.

 4. upadlina
  upadlina :

  dworczyk PISuarowy ćwoku, w jakiej walce z Rosją wspieracie banderowska upadlinę ??……..Gdyby tam była wojna z Rosją,to po pierwsze dawno już ogłoszono by stan wojenny, a po drugie w ciągu tygodnia byłoby po wojnie, więc nie bredź banderowska kanalio !!……..Nie wierzę w żadne słowo tych pro-banderowskich PISuarowych zdrajców, którzy wpieprzyli nam już do Polski 2 miliony chachłów i jeszcze im mało !!………Planują kolejne dwa miliony skur**syny !!………A naród rozbrojony !!

 5. jazmig
  jazmig :

  Jak każdy pisowiec, Dworczyk okłamuje Polaków ws. stosunków z banderowcami. Ukraina nie oddaje długów, o czym on doskonale wie, dlatego nie odda Polsce tego rzekomego kredytu. PiS okradł Polaków z 4 mld zł i sprezentował je Ukrainie. Niedawno PiS dał Ukrainie w prezencie 30 mln €, zaraz po bezczelnych słowach ukraińskich polityków pod adresem Kaczyńskiego i innych pisowskich polityków. PiS potulnie realizuje wszystkie żądania banderowców – takie są fakty.