Konfederacja domaga się szybkiego ukarania sprawców napaści i znieważenia polskich żołnierzy przy granicy z Białorusią.

W nocy z 13 na 14 lipca żołnierze pełniący służbę na granicy zostali zaatakowani przez grupę około 20 młodych osób. Osoby skandowały “jeb*** mur”  czy “wyp*****lać”, pokazywały wulgarne gesty, jedna z obecnych kobiet ściągnęła bieliznę i wypięła nagie pośladki w kierunku mundurowych. Materiał wywołał oburzenie w przestrzeni publicznej. MON informowało w poniedziałek, że “w tej chwili wszystko jest wyjaśniane  przez służby. Do tej pory przesłuchano 17 osób”. We wtorek w sieci pojawiły się informacje sugerujące, że na razie w sprawie przesłuchani zostali jedynie żołnierze.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej politycy Konfederacji, poseł Michał Wawer z Ruchu Narodowego oraz przedstawiciel Nowej Nadziei Bartosz Bocheńczak domagali się od władz jasnej reakcji.

Była przewodnicząca Izby Reprezentantów i nestorka Partii Demokratycznej, Nancy Pelosi prywatnie powiedziała prezydentowi Joe Bidenowi, że nie będzie w stanie pokonać Donalda Trumpa.

W prywatnej rozmowie Pelosi miała powiedzieć prezydentowi Joe Bidenowi, że nie osiągnie on reelekcji, natomiast może zniszczyć szanse Demokratów na zwycięstwo w wyborach do Izby Reprezentantów. Informację taką podała w czwartek CNN powołując się na cztery anonimowe źródła zaznajomione ze sprawą.

Prezydent odpowiedział Pelosi, że widział sondaże wskazujące, że może wygrać, podało jedno ze źródeł. Inne źródło opisało Bidena jako osobę "w defensywie" w stosunku do sondaży. Według niego Pelosi miała poprosić Mike’a Donilona, ​​wieloletniego doradcę Bidena, aby zadzwonił i omówił dane jakie z nich wynikają.

We Władysławowie wybuchł pożar w jednym z pawilonów handlowych. Z ogniem walczy osiem zastępów straży pożarnej. Jedna osoba jest poszkodowana.

We Władysławowie wybuch pożar w jednym z pawilonów handlowych informuje portal Nadmorski 24. Z ogniem walczy osiem zastępów straży pożarnej. Około godziny 12 żywioł został opanowany, obecnie trwa dogaszanie.

Służby zgłoszenie o wybuchu pożaru otrzymały po godzinie 8 we wtorek. asp. Maciej Kuptz oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Puckudla portalu Nadmorski 24, gdy żywioł nie został opanowany powiedział, że zagrożone ogniem były sąsiednie budynki a pożar ulegał rozprzestrzenieniu.

Grecja rozważa sprzedaż do Stanów Zjednoczonych około 30 myśliwców F-16, które można przekazać Ukrainie. (more…)

Na szczycie Europejskiej Wspólnoty Politycznej prezydent Ukrainy wezwał USA Wielką Brytanię, Francję, Niemcy i Polskę do zwiększenia dostaw broni. (more…)

1 lipca Węgry przejęły prezydencję w Unii Europejskiej. Jednak jej główny organ wykonawczy nie zamierza tego w praktyce uznawać. Komisja Europejska zapowiedziała częściowy bojkot Viktora Orbána.

Informację taką przekazał w poniedziałek portal Euronews. „W świetle ostatnich wydarzeń wyznaczających początek prezydencji węgierskiej przewodnicząca [Ursula von der Leyen] zdecydowała, że ​​Komisja Europejska będzie reprezentowana na szczeblu urzędników wyższego szczebla jedynie podczas nieformalnych posiedzeń Rady [Europejskiej]” – powiedział w poniedziałek rzecznik KE Eric Mamer.

5 lipca premier Węgier udał się do Moskwy – trzy dni po niespodziewanej wizycie w Kijowie. Orban pojawił się na Ukrainie po raz pierwszy od 2012 r. i powtórzył tam swój priorytet polityczny, twierdząc, że powinno dojść do najszybszego rozejmu i że to właśnie on byłby najlepszym kontekstem dla prowadzenia właściwych negocjacji pokojowych.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 120 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
16%