Niemiecki Bild zastanawia się nad możliwością zawieszenia prawa do azylu przez Niemcy. „Dlaczego Polska może to zrobić, a my nie?” – czytamy.

W niedzielę niemiecki Bild odniósł się do ubiegłotygodniowych zapowiedzi premiera Donalda Tuska dotyczących możliwości czasowego zawieszenia prawa do azylu. To element ogłoszonej przez rząd strategii migracyjnej. „UE jest temu kategorycznie przeciwna, odrzuca plan Tuska” – pisze niemiecki dziennik.

Bild przywołuje badanie INSA, z którego wynika, że 59 proc. Niemców chce, aby niemiecki rząd tymczasowo zawiesił indywidualne prawo do azylu. Przeciwnego zdania jest 26 proc. ankietowanych.

„Każdy, kto przyjeżdża z kraju UE lub bezpiecznego kraju trzeciego, nie może ubiegać się o azyl polityczny” – wskazuje cytowany przez niemiecki dziennik Wolfgang Kubicki z FDP. Jego zdaniem, wystarczy „przywrócić” obowiązywanie w Niemczech prawa.

Także ekspert ds. migracji z Uniwersytetu w Konstancji, Daniel Thym uważa, że ​​Niemcy posiadają możliwość ograniczenia liczby azylantów.

Jak dodaje Thym, Donald Tusk chce „oficjalnie ograniczyć prawo do azylu i, jeśli to konieczne, zmienić prawo europejskie i traktaty międzynarodowe”.

Zobacz: „Kontynuacja praktyki zwodzenia społeczeństwa”. Media: Słabnie opór Polski wobec paktu migracyjnego UE

„Polska, Holandia, Dania i Francja obecnie znacznie zaostrzają swoją politykę azylową, ponieważ nielegalna migracja jest wykorzystywana jako broń w zagrożeniu hybrydowym” – wskazuje z kolei lider grupy regionalnej CSU Alexander Dobrindt. „Polska, Holandia, Dania i Francja obecnie znacznie zaostrzają swoją politykę azylową, ponieważ nielegalna migracja jest wykorzystywana jako broń w wojnie hybrydowej” – podkreśla. Argumentuje, że Niemcy powinny pójść tą samą drogą.

W ubiegłym tygodniu niemiecki Bundestag przyjął pakiet ustaw zaostrzających prawo migracyjne w celu poprawy stanu bezpieczeństwa w kraju. To pokłosie zamachu terrorystycznego, do którego doszło dwa miesiące temu w Solingen.

Kluczowa zmiana to pozbawienie świadczeń osób, które złożyły w Niemczech wniosek o azyl, chociaż wcześniej zostały zarejestrowane w innym bezpiecznym kraju UE. Zmiana ma skłonić te osoby do dobrowolnego wyjazdu z Niemiec.

Czytaj: 570 cudzoziemców przekazanych z Niemiec do Polski

Zobacz także: Interia: MSZ obawia się, że Niemcy wyślą do Polski dziesiątki tysięcy migrantów

bild.de / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz