Amerykański departament stanu wzywa obywateli USA, którzy chcą jechać na Mundial do Rosji, by rozważyli ponownie swoją decyzję m.in. z powodu zagrożenia atakami terrorystycznymi.

Departament Stanu USA w specjalnym komunikacie skierowanym do Amerykanów wybierających się na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej ostrzega ich, że takie miejsca jak stadiony mogą stać się celem dla terrorystów.

„Wydarzenia międzynarodowe na wielką skalę, takie jak Mistrzostwa Świata, stanowią atrakcyjny cel dla terrorystów” – twierdzi Departament Stanu USA. Tego rodzaju ostrzeżenia zamieszczono w poradniku dla turystów, wydanym w piątek.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Choć Mistrzostwa Świata będą ekstensywnie zabezpieczone, terroryści mogą chcieć zaatakować takie lokalizacje, jak stadiony, strefy kibica, miejsca turystyczne, węzły transportowe i inne obiekty publiczne” – napisano.

Przeczytaj: Mundial w Rosji: argentyński związek piłki nożnej wydał poradnik, jak podrywać Rosjanki [+FOTO]

Amerykańskie ministerstwo wzywa obywateli USA, by ponownie rozważyli wyjazd do Rosji, zwracając uwagę nie tylko na zagrożenie terrorystyczne, ale również na ryzyko „zastraszania, złego traktowania i wymuszeń ze strony organów ścigania i innych funkcjonariuszy”. Podkreślono także, że Rosjanie często z niezrozumiałych powodów opóźniają udzielanie Amerykanom pomocy konsularnej, a także stosują specjalne ograniczenia dla osób z podwójnym paszportem, amerykańskim i rosyjskim. Dodano, że z uwagi na wzajemne retorsje dyplomatyczne i wydalenie części dyplomatów, rząd USA ma mniejsze możliwości pomocy swoim obywatelom w Rosji.

Zaznaczono, że podróżujący powinni się spodziewać zwiększonej obecności policji i środków bezpieczeństwa na obiektach związanych z Mundialem i w ich rejonie. Amerykanom zalecono też unikanie demonstracji, a także monitorowanie lokalnych mediów oraz zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach uczęszczanych przez ludzi z Zachodu.

State.gov / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz