W Danii rozpoczęto debatę nad prawem, które będzie zezwalać na przeszukiwanie uchodźców i konfiskatę pieniędzy oraz drogocennych przedmiotów by pokryć koszty pobytu przybyszów.

Projekt ustawy zaprezentowany 10 grudnia 2015 r. pozwala duńskim służbom na przeszukiwanie uchodźców i ich dobytku w celu znalezienia wartościowych przedmiotów lub pieniędzy by pokryć koszty związane z ich pobytem. Prawo pokrywało by swoim zasięgiem już przybyłych uchodźców do Danii. Policjanci mogliby skonfiskować dobra, które w ich mniemaniu przedstawiałyby wystarczającą wartość, wyłączając nowoczesne środki komunikacji jak telefony komórkowe czy pamiątki rodzinne, o ile również nie przedstawiają znacznej wartości.

washingtonpost.com/ kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz