We wtorek czeski rząd zatwierdził plan stopniowego otwierania sklepów i restauracji. „Odmrożenie” niektórych podmiotów na nastąpić między 20 kwietnia a 8 czerwca. Złagodzenie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa ma doprowadzić do ożywienia czeskiej gospodarki.

Przyjęty we wtorek plan rządu Czech zakłada, że 20 kwietnia zostaną otwarte małe sklepy – podaje portal „Interia”. W przypadku większych sklepów, datę otwarcia wyznaczono na 11 maja. 8 czerwca ponownie zaczną działać restauracje i centra handlowe.

Zobacz także: Austria poluzuje restrykcje wprowadzone do walki z epidemią

Od 30 kwietnia obowiązuje w Czechach stan wyjątkowy. Niektóre obostrzenia zostały już jednak złagodzone. Istnieje np. możliwość indywidualnego uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czeski resort zdrowia poinformował we wtorek, że do tej pory z powodu choroby COVID-19 w kraju zmarło 147 osób. Liczba potwierdzonych przypadków zakażeń wynosi w Czechach ponad 6 tys. Poprzedniej doby przybyło 68 potwierdzonych przypadków zakażeń. Jest to najmniejszy dobowy wzrost od 17 marca.

Czechy nie są jedynym krajem, który zaczyna stopniowo łagodzić obostrzenia wprowadzone po wybuchu pandemii koronawirusa. Jak pisaliśmy z tego typu sytuacją mamy do czynienia także w Austrii, Danii i Norwegii.

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku Polski. Jak informowaliśmy niektóre ograniczenia zostaną poluzowane prawdopodobnie od poniedziałku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W środę Komisja Europejska przedstawiła strategię wyjścia z ograniczeń wprowadzonych w związku pandemią koronawirusa. Opisane zostały kryteria, które powinny zostać spełnione, by znosić obostrzenia dla obywateli i funkcjonowania gospodarki. KE proponuje podejmowanie decyzji w kwestii załagodzenia ograniczeń w oparciu o analizę możliwości służby zdrowia w danym państwie oraz ocenę bieżącej sytuacji epidemiologicznej.

Zobacz także: Światowa rewolucja koronawirusa

pap / iar / fakty.interia.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz