Zarys terytorium Federacji Rosyjskiej wraz z anektowanym przez nią przed dwoma laty Krymem pojawił się na oficjalnym profilu Coca-Coli na portalu Vkontakte.

Vkontakte jest najpopularniejszym wśród rosyjskojęzycznych użytkowników portalem społecznościowym, wśród których wyprzedza nawet Facebook. Na oficjalnym profilu Coca-Coli na Vkontakte 30 grudnia pojawiła się grafika ze świątecznymi motywami wpisanymi w zarys terytorium Federacji Rosyjskiej. W ramach jej terytorium ujęto jednak także Krym, anektowany przez Moskwę przed dwoma laty, czego nie uznają instytucje międzynarodowe i znaczna większość państw świata. Grafik została zmieniona już po kilkunastu godzinach pod nawałą protestów ukraińskich użytkowników. Administrator profilu Coca-Coli napisał w komentarzu: „Szanowni uczestnicy społeczności! Składamy szczere przeprosiny za powstałą sytuację. Mapa poprawiona. Liczymy na waszą wyrozumiałość”.pravda.com.ua/kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz