Amerykańska telewizja informacyjna CNN nagrała wywiad z dwoma dezerterami z wenezuelskiej armii, którzy proszą o wsparcie USA w obaleniu Nicolasa Maduro.

W materiale CNN pojawili się Carlos Guillen Martinez i Josue Hidalgo Azuaje, którzy mają być dezerterami z wenezuelskiej armii. Amerykańska telewizja twierdzi, że obydwaj „żyją poza krajem”, ale nie konkretyzuje gdzie i kiedy opuścili Wenezuelę. Występując przed kamerami amerykańskiej telewizji mężczyźni stwierdzili, że są w kontakcie z setkami chętnych do dezercji żołnierzy wenezuelskiej armii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Jako wenezuelscy żołnierze przedstawiamy prośbę do USA o wsparcie nas środkami logistycznymi, komunikacyjnymi, bronią, tak abyśmy mogli uwolnić Wenezuelę” – powiedział Guillen Martinez. „Nie mówimy, że potrzebujemy tylko wsparcia USA ale także Brazylii, Kolumbii, Peru, wszystkich bratnich krajów, które są przeciwko dyktaturze” – dodał Hidalgo Azuaje, deklarując jednocześnie – „nie chcemy by zagraniczny rząd dokonał inwazji naszego kraju”.

Portal CNN pisze o „gniewnych młodszych oficerach” powołując się na to, iż dezerterzy pokazali dziennikarzowi grupę przez którą komunikują się, za pośrednictwem aplikacji Whatsapp, „tysiące” młodszych oficerów i żołnierzy wenezuelskiej armii.

Portal pisze też o anonimowym żołnierzu tej armii z którym dziennikarz CNN miała rozmawiać na podziemnym parkingu w Caracas, twierdzącym, że „w każdy oddziale” są żołnierze gotowi do „powstania”. Mieli oni nawet zgromadzić zapasy broni do użycia w czasie rebelii. Żołnierz miał jednak twierdzić, że wyżsi oficerowie blokują możliwość buntu.

Amerykańska telewizja nadała materiał wkrótce po apelu przywódcy wenezuelskiej opozycji Juana Guaido, którego Waszyngton uznaje za tymczasowego prezydenta południowoamerykańskiego państwa, by namawiać żołnierzy do dezercji i przejścia na stronę przeciwników prezydenta Nicolasa Maduro. Wcześniej dowództwo wenezuelskiej armii ogłosiło lojalność właśnie wobec Maduro.

cnn.com/kresy.pl

CNN pokazała wenezuelskich dezerterów, którzy chcą broni od USA do walki z Maduro
4 (80%) 4 głosów.

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz