Do gdyńskiego portu wpłynęły trzy okręty Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. To pierwsza tego rodzaju wizyta w historii. W sobotę chętni będą mogli je zwiedzić.

W Gdyni zacumowały: niszczyciel rakietowy „Jinan”, fregata rakietowa „Yiyang” oraz okręt zaopatrzeniowy „Qiandaohu”. Na ich powitanie wyszła polska korweta „Kaszub”. To pierwsza taka wizyta w historii – chińskie okręty wojenne jak dotąd nie odwiedzały Polski. Wcześniej brały udział w antypirackiej misji na Zatoce Adeńskiej.

Chińczycy podczas 5-dniowej wizyty wezmą udział w wydarzeniach związanych z wymianą kulturalną i wojskową. W planach są m.in. wizytacja okrętów i jednostek wojskowych, a także złożenie kwiatów pod pomnikiem na Westerplatte i towarzyski mecz piłki nożnej. Okręty wyruszą w dalszy rejs 11 października.

W kwietniu na pokładzie fregaty „Yiyang” 225 obcokrajowców zostało ewakuowanych z portu Aden podczas wojny w Jemenie. Wśród nich byli również Polacy.

Tvn24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz