Chiny przekażą globalnemu programowi dystrybucji COVAX 10 mln dawek szczepionek przeciw Covid-19, by pomóc odpowiedzieć na pilne zapotrzebowanie krajów rozwijających się – oświadczył w środę rzecznik chińskiego MSZ Wang Wenbin.

Mamy nadzieję, że kraje świata, które mają takie możliwości, wkroczą do akcji, wesprą COVAX praktycznymi działaniami, wesprą Światową Organizację Zdrowia (WHO), pomogą krajom rozwijającym się odpowiednio szybko pozyskać szczepionki i przyczynią się do zwycięstwa społeczności międzynarodowej nad pandemią – powiedział Wang w czasie środowego briefingu w Pekinie cytowany przez agencję AP.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Program COVAX jest prowadzony przez WHO i stowarzyszenie GAVI. Plan przewiduje, że COVAX ma przekazać w tym roku 2-3 mld dawek szczepionek przeciw Covid-19 krajom o niskich i średnich dochodach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W styczniu chińskie MSZ informowało, że chińskie firmy opracowujące szczepionki – Sinovac Biotech, Sinopharm i CanSino Biologics – złożyły wnioski o przystąpienie do inicjatywy COVAX.

Agencja „Reuters” podkreśla, że żaden z trzech chińskich koncernów nie podał jeszcze do wiadomości publicznej pełnych danych dotyczących skuteczności szczepionek, jednak ograniczona podaż zachodnich preparatów sprawia, że wiele państw rozwijających się zabiega o szczepionki, które zostały opracowane w Chinach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Węgry zatwierdziły rosyjską szczepionkę na koronawirusa 

Szczepionki firm Sinopharm i Sinovac są już wdrażane w kilku krajach, m.in. w Brazylii, Indonezji, Turcji i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Szczepionka Sinopharm została kilka dni temu zatwierdzona także przez Węgry.

Państwowe chińskie media zwracają uwagę na duże zainteresowanie szczepionkami Sinopharmu i Sinovacu za granicą.

Zobacz także: Ukraina zamówiła 19-mln dawek chińskiej szczepionki na koronawirusa

apnews.com / reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz