Były wiceprezes zarządu spółki Węglokoks Kraj oraz dwaj byli prokurenci spółki zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA. W tle umowy na sprzedaż węgla i szkoda w majątku spółki na ponad 28 mln zł.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali trzech byłych pracowników spółki Węglokoks Kraj, w tym byłego wiceprezesa zarządu oraz dwóch byłych prokurentów – poinformowała służba w środę. Czynności miały miejsce na terenie województwa śląskiego. Po zakończeniu przeszukań zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie przedstawiono im zarzuty działania na szkodę spółki.

„Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymani nie dopełnili ciążących obowiązków oraz przekroczyli udzielone im uprawnienia, jako osoby zarządzające spółką, w związku z zawarciem 3 umów na sprzedaż węgla (miału węglowego) w skutek czego w majątku spółki wyrządzono szkodę w wielkich rozmiarach w wysokości ponad 28 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że umowy zostały zawarte na niekorzystnych dla spółki warunkach na okres trzech lat” – pisze CBA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: CBA zatrzymało urzędników podejrzanych o nieprawidłowości przy przetargach dotyczących infrastruktury drogowej

Prokuratura zastosował wobec zatrzymanych wolnościowe środki zapobiegawcze.

Podkreślono, że to pierwsza realizacja w tej sprawie. Postępowanie ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Zobacz także: CBA i ŻW zatrzymały 7 osób ws. nieprawidłowości przy przetargach w wojsku

cba.gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz