Bułgaria pozwoli na ponowne otwarcie centrów handlowych w poniedziałek w ramach  złagodzenia ograniczeń nałożonych dwa miesiące temu w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa – przekazuje w piątek Agencja Prasowa Reuters.

Jak poinformował w piątek premier Bułgarii Bojko Borissow, w ramach łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, od poniedziałku bułgarskie centra handlowe zostaną otwarte – przekazuje Reuters.

Rząd wprowadził stan wyjątkowy 14 marca, wprowadził zakaz podróży, zamknął szkoły, restauracje i centra handlowe, a także skłonił wiele firm do ograniczenia lub wstrzymania działalności. Przepisy zaczęły być łągodzone pod koniec kwietnia, ale władza nadal egzekwowała surowe środki społeczne wobec wielu swoich obywateli i firm.

Zobacz też: Słowenia jako pierwsze państwo w Europie ogłosiło koniec epidemii koronawirusa

Po spotkaniu z bułgarskim stowarzyszeniem handlowym Borissov zgodził się, że wszystkie sklepy w centrach handlowych w całym kraju będą mogły wznowić działalność od poniedziałku.

Decyzja zapadła dzień po tym, jak największa bułgarska organizacja biznesowa, Bułgarskie Stowarzyszenie Przemysłowe (BIA), wyraziła obawę że nie wyznaczono daty ponownego otwarcia centrów handlowych.

Zobacz też: W Radomiu zmarła najmłodsza ofiara koronawirusa w Polsce

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wedługdanych podawanych przez BIA prawie 300 000 osób pracuje w sektorze detalicznym. Organizacja twierdzi, że wiele firm z tej branży  może zbankrutować, jeśli centra handlowe pozostaną zamknięte.

W Bułgarii przez cały okres pandemii koronawirusa odnotowano 2 138 przypadków. 102 z nich miały skutek śmiertelny, a 545 osób zakwalifikowano jako ozdrowieńców.

Zobacz też: W Wuhan zostaną przetestowani wszyscy mieszkańcy

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz